UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

 

 

DWUKARUZELOWA ZGRABIARKA

UNIA RAK 2

UWAGA: PRODUKCJA TEJ MASZYNY ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

 

Zgrabiarka jest przewidziana jest do normalnego, typowego zastosowania w pracach rolniczych, czyli do zgrabiania skoszonej zielonki, siana lub słomy na wały w celu jej zbioru za pomocą pras rolujących, lub przyczep zbierających. Maszyna przeznaczona jest do współpracy z ciągnikiem od mocy 70 KM, wyposażonym w II kategorię zawieszenia i napędzana jest wałkiem odbioru mocy 540 obr./min. Palce grabiące formują pokos między wirnikami, który w późniejszej fazie zbierany jest za pomocą pras lub przyczep zbierających. Szerokość robocza jest regulowana przy użyciu siłowników od 6,4 m do 7,4 m, co pozwala formować wał pokosu od 0,7 m do 1,7 m. Skrętna oś tylna zapewnia dużą zwrotność zgrabiarki na uwrociach, natomiast regulacja wysokości grabienia odbywa się za pomocą ręcznej korby oraz tulei dystansowych kół kopiujących.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Zgrabianie skoszonej i podsuszonej trawy z trwałego użytku zielonego zgrabiarką dwukaruzelową RAK Unii Famarol

PRAKTYCZNA KONSTRUKCJA

ZGRABIARKI 2-KARUZELOWEJ RAK 2

 

Na podnośniku ciągnika mocowane jest zawieszenie przednie, do którego zaczepiona jest za pomocą sworznia rama główna. Konstrukcja zgrabiarki dwukaruzelowej jest przemyślana i praktyczna: na ramie umocowane są ramiona boczne wraz z siłownikami szerokości i podnoszenia. Siłowniki szerokości przesuwają ramiona wirników po belce ramion bocznych zmieniając szerokość roboczą zgrabiarki, a siłowniki podnoszenia powodują ich wydźwig na czas transportu. Przekładnie ramion grabiących umieszczone są na kołach podporowych umożliwiające płynne pokonywanie nierówności terenu. Odciążenie tego zespołu zapewniają sprężyny znajdujące się na ramionach wirników. Do transportu służą koła jezdne umieszczone na zawieszeniu tylnym. Napęd 540 obr./min. od ciągnika przekazywany jest za pomocą wału przegubowo-teleskopowego na wałek napędowy, a następnie za pomocą wałka spawanego do przekładni kątowej. Z przekładni kątowej poprzez dwa wały boczne napęd przekazywany jest na przekładnię ramion grabiących.

 

Schamat konstrukcyjny elementów yposażenia zgrabiarki dwukaruzelowej RAK 2 Unii

Kilka zdjęć przedstawiających najważniesze elementy zgrabiarki dwukaruzelowej RAK Unii Famarol

PODSTAWOWE  DANE TECHNICZNE

ZGRABIARKI DWUKARUZELOWEJ UNIA RAK 2

 

Model Średnica wirnika (m) Szerokość formowanego wału (m) Wydajność (ha/h) Szerokość rob. (m) Liczba wirników (szt.) Masa (kg) Liczba ramion grabiących (szt.) Zapotrz. mocy (KM)
Zgrabiarka dwukaruzelowa RAK 2 3,1 0,7÷1,7 8,5 6,4÷7,4 2 1 870 22 70
 

WYPOSAŻENIE SERYJNE

ZGRABIAREK DWUKARUZELOWYCH UNIA RAK 2

 

 

Wyposażenie standardowe zgrabiarek Unia RAK 2

 •  
 • - Hydraulicznie regulowana szerokość pracy przetrząsarki dwukaruzelowej.
 • - Układ hydraulicznego składania maszyny do transportu.
 • - Koła kopiujące 15x6.
 • - Wałek napędowy do maszyny (6×6, 460 Nm) ze sprzęgłem jednokierunkowym.
Zgrabiarka RAK 2 na łące wykonuje zgrabiania sianna i zielonki
 

ZGRABIARKI W PRACY

ZOBACZ FILM O ZGRABIARKACH SAMASZ


GALERIA PRODUKTU


ZGRABIARKI DWUKARUZELOWE UNIA RAK 2


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

1
1 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna