Ocen produkt

Fella Kosiarki bębnowe KM

165 - 305 CM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

FELLA od wielu dziesięcioleci jest synonimem jakości i innowacji

W zakresie techniki maszyn zielonkawych. Dzięki nieustannemu i bliskiemu kontaktowi z naszymi klientami, nasze maszyny są ciągle udoskonalane i optymalizowane, by stały się bardziej praktyczne. Wysoka jakość pracy, bezpieczeństwo i łatwość obsługi to podstawowe zalety naszych maszyn. Kosiarki bębnowe są przygotowane do uzyskania wysokiej jakości zielonek, nawet w trudnych warunkach pracy. Precyzyjne cięcie i wysoka wydajność umożliwiają przygotowanie dobrze przewietrzonych pokosów, o dobrze uformowanym kształcie. FELLA proponuje kosiarki bębnowe w dwóch wersjach: Zawieszane z tyłu i mocowane z przodu ciągnika.

small 6.26

Zalety kosiarek  Fella

Kosiarki bębnowe Fella serii KM

 

 • Układ automatycznego przestawienia z pozycji pracy do pozycji transportowej, z automatyczną blokadą zabezpieczającą mechanizm składający, obsługiwany przez operatora z kabiny ciągnika.
 • Precyzyjne łożysko kulkowe (5-sferyczne) Stabilne wsparcie odporne na wysokie przeciążenia.
 • Solidna i regularna praca części znajdujących się w ruchu. Korpus łożyska wykonany z odlewu, bardzo silny, z układem kołnierzowym w celu ułatwienia konserwacji i obsługi, niskie zapotrzebowanie mocy.
 • Płynna praca przekładni zębatych, dzięki zastosowaniu kół zębatych Gleason’a ze spiralnie rozłożonymi zębami, pracującymi w oleju, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość, cichą pracę i zmniejszenie zapotrzebowania mocy.
 • Wydajne podawanie ciętego materiału. Specjalnie dopasowany kształt obudowy wirnika umożliwia zwiększenie ilości przepływającego materiału. Łatwa konserwacja. Bębny podzielone są na 2 partie i posiadają przykręcane elementy, co zmniejsza koszty wymiany części.
 • Bezstopniowa zmiana wysokości cięcia (patent FELLA) umożliwia szybkie przestawienie kosiarki np. z cięcia trawy na cięcie zielonek na pełnym polu, standardowo na kosiarkach czołowych.
 • Wymienne dyski ślizgowe, niski koszt wymiany części zamiennych jest możliwy dzięki zastosowaniu przykręcanych dysków ślizgowych.

Dwa rodzaje  Kosiarek Fella

Zawieszane z tyłu jak i z przodu ciągnika rolniczego

 

Czołowe kosiarki bębnowe FELLA, w wahliwym wspornikiem, są wyjątkowo łatwe w przeprowadzaniu manewrów i łatwe w mocowaniu. Nie jest konieczne żadne gniazdo hydrauliczne na ciągniku. Szerokie strzemię służące do zawieszenia kosiarki posiada odpowiednio długi skok, dzięki czemu można zapewnić doskonałe dopasowanie się kosiarki do podłoża. Technika układu wahadłowego jest przeznaczona głównie do ciągników wyposażonych w układ kompensacji obciążenia przedniego podnośnika.

Wahacz kopiujący (ciągnięty, wolno zawieszony, na czworokątnym przegubie) bez wysiłku może dopasować się do każdej nierówności terenu (lepiej jest ciągnąć niż pchać) oraz chroni zarówno łąkę jak i samą kosiarkę. Taka technika jest szczególnie dopasowana do ciągników, które nie posiadają w wyposażeniu układu kompensacyjnego rozłożenia ciężaru na przednim podnośniku. Szerokie strzemię służące do zawieszenia kosiarki zmniejsza wstrząsy przenoszone na maszynę i jednocześnie zapewnia wolne pole widzenia do przodu.

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Kosiarki Bębnowe Tylne

 

Trzypunktowy układ zawieszenia umożliwia uniesienie kosiarki na uwrociu pola. Łańcuch ograniczający, znajdujący się w seryjnym wyposażeniu maszyny, gwarantuje stałą wysokość dolnego ramienia, zapewnia dopasowanie się do gleby oraz optymalnie rozkłada ciężar kosiarki dzięki zamocowanym sprężynom. Uzyskuje się w ten sposób również optymalne rozłożenie pociętej zielonki. Równomierne rozłożenie ciężaru kosiarki dzięki dwóm regulowanym sprężynom zapewnia niski nacisk na glebę oraz chroni zarówno zielonkę jak i samą kosiarkę. Zabezpieczenie przed kolizją wyposażone w regulowane sprężyny, wykonane z elastomeru, chroni kosiarkę w przypadku uderzenia o przeszkodę. Po uderzeniu, kosiarka samoczynnie powraca do swojej pozycji roboczej, wystarczy cofnąć. Pałąki ochronne zabezpieczają plandekę ochronną przed uszkodzeniem.

W czasie transportu drogowego kosiarka znajduje się w pozycji złożonej, za ciągnikiem. Automatyczny układ blokujący kosiarkę w tej pozycji chroni ją przed wykonywaniem niepożądanych ruchów. Układ automatycznego przestawienia z pozycji pracy do pozycji transportowej jest w pełni bezpiecznie obsługiwany z kabiny ciągnika, dzięki temu komfort obsługi kosiarki jest wyższy.

 

Dane Techniczne

Kosiarek bębnowych Fella

 

 

 

 KOSIARKI BĘBNOWE TYLNE
KOSIARKI BĘBNOWE PRZEDNIE
Typy kosiarek bębnowych KM167 KM187 KM225 KM262 KM292 KM310TL KM230 FP KM270FP KM300FP KM310FP KM310FZ
Typ montażu I+II II II II+III II+III II+III -- -- -- -- --
Szerokość robocza [m] 1,65 1,85 2,20 2,55 2,85 3,06 2,20 2,55 2,85 3,05 3,05
Wydajność [ha/h] 2,00 2,25 2,70 3,20 3,50 3,75 2,70 3,20 3,50 3,75 3,75
Szerokość transportowa [m] 1,65 1,70 1,90 1,60 1,60 1,90 2,15 2,50 2,80 3,00 3,00
Długość transportowa [m] -- -- -- 4,70 4,90 -- 1,41 1,29 1,29 1,39 1,39
Liczba bębnów 2 2 2 4 4 4 2 4 4 4 4
Liczba ostrzy na bęben 3 3 4 3 3 3 4 3 3 3 3
Szerokość pokosu [m] 0,75 0,85 1,00 1,65 1,85 1,95 0,95 0,70-1,10 0,85-1,10 1,10-1,35 1,10-1,35
Wymagana moc [kW/km] 22/30 29/40 36/50 53/72 60/82 60/82 36/49 48/65 55/75 55/75 55/75
Obroty WOM 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540 540
Waga [kg] 440 526 610 750 790 1105 603 726 766 856 910

 

prezentacja video

Film przedstawiający maszyny zielonkowe Samasz.

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna