Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
Ocen produkt

Fella SM 168-351

166 - 350 CM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Kosiarki dyskowe mogą pracować w trudnych warunkach.

Precyzja cięcia i wysoka wydajność bez efektu zapychania się, umożliwiają przygotowanie dobrze napowietrzonych pokosów a przez to i pasz o wysokiej jakości. FELLA proponuje kosiarki dyskowe w wersji zawieszanej z tyłu i z przodu ciągnika oraz wersje z ramą typu wózkowego, umożliwiającą transport maszyny. Dodatkowo dostępne są również kosiarki z dyskami o małej średnicy, z listwą tnącą napędzaną za pomocą kół zębatych. FELLA proponuje również kosiarki z dyskami o dużej średnicy,   z napędami wykorzystującymi zwarte przekładnie kątowe, w różnych szerokościach pracy i wersjach.

Zestaw kosiarek dyskowych Fella SM

Kosiarki  czołowe i TYLNE

Opis konstrukcji kosiarek czołowych i bocznych Fella

 

Kosiarki dyskowe FELLA mocowane z przodu ciągnika, wraz z wahliwym wspornikiem, są bardzo zwrotne, a ich mocowanie jest proste. Amortyzacja  jednostki  tnącej  odbywa  się  za  pośrednictwem wahliwej osi, umieszczonej w środku ciężkości maszyny, a od strony ciągnika, za pomocą sprężyny wyrównującej  rozłożenie  ciężaru,  która  oddziałuje  na miejsce  docisku  górnego  ramienia prowadzącego. W  rezultacie  uzyskuje się  równomierne  rozłożenie  obciążeń  na  zestawie,  na  całej szerokości pracy.
6 dysków o dużej średnicy – bez wewnętrznego ślizgu – z zachodzącymi  na  siebie  strefami  cięcia, wysunięte  do  przodu  oraz  kształt  belki tnącej  umożliwiający  łatwe  przejście  materiału,  zapewniają czyste  i  równe cięcie, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki czemu uzyskuje się wysokiej jakości paszę.

Kosiarka czołowa Fella SM 310

Kosiarka tylna boczna Fella SM

Kosiarki  z  dyskami  o  dużej  średnicy,  z  belką  tnącą   o wklęsłym profilu i dużej stabilności, ze wspornikiem zewnętrznym i zwartymi zębatymi przekładniami kątowymi, oferują długą trwałość oraz stanowią ekonomiczne rozwiązanie nawet w trudnych warunkach pracy. Kosiarki posiadają zawieszenie boczne,  układ  obsługujący  składanie  kosiarki ma na celu umożliwienie uzyskania małych rozmiarów  transportowych,  w  tym  i  mniejszej  wysokości transportowej.  Środek  ciężkości  znajduje  się  blisko ciągnika, dzięki czemu zestaw łatwiej się prowadzi, a maszyna optymalnie dopasowuje się do warunków pracy, nawet na skarpach.

 

Układ obsługujący składanie kosiarki umożliwia uniesienie kosiarki  równolegle do  podłoża  podczas  wykonywania  nawrotów na  końcach  pola. Tylko  jedna funkcja  hydrauliczna  wystarcza,  by przestawić  kosiarkę  z  pozycji  pracy  na pozycję  transportową.   Kosiarka  została  wyposażona  w  układ zabezpieczający, obsługiwany  z  kabiny  ciągnika,  w  regulowany  układ  rozłożenia obciążenia i w składaną stopę podporową.

 

Kosiarki  Fella Sm

Podstawowe cechy i zalety kosiarek dyskowych Fella SM

 


Kosiarka dyskowa Fella SM

 • Wysoka trwałość oraz opłacalność nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki belce tnącej o wklęsłym profilu, zewnętrznemu wspornikowi i zwartym przekładniom kątowym i specjalnie utwardzanymi ślizgami.
 • Dyski o dużej średnicy – brak wewnętrznej płozy ślizgowej – cięcie z wysunięciem do przodu, za pomocą nakładających się stref pracy noży koszących sprawiają, że uzyskuje się czyste i równe cięcie, nawet w przypadku wysokich traw lub materiału wylegającego. Dzięki temu uzyskana zielonka będzie wysokiej jakości.
 • Doskonałe koszenie materiału jest zapewnione nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki zastosowaniu spłaszczonego w przedniej części profilu belki koszącej i dzięki bardzo solidnemu wspornikowi.
 • Łatwość prowadzenia kosiarki – niskie zapotrzebowanie mocy ciągnika przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich osiągów. To również interesujący punkt widzenia ze względu na możliwość zmniejszenia zużycia paliwa.
 • Belka tnąca jest płaska - w strefie cięcia i została wyposażona w zwarte, wymienne, napędowe przekładnie kątowe, zamocowane na bardzo silnych wspornikach. Przekładnie mogą być wymieniane pojedynczo.
 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kosiarek Fella SM

 

Kosiarki dyskowe  Z przekładnią zębatą czołową

 

Model Szerokość robocza [m] Liczba dysków

Szerokość pokosu [m]

Zapotrzebowanie
na moc [kW/KM]

Obroty WOM
[obr/min.] 

Waga

[kg]

SM 168 Inline 1,66 4 0,90 22/30 540 372
SM 208 inline 2,06 5 1,25 30/41 540 407
SM 248 inline 2,42 6 1,65 37/50 540 437
 SM 288 inline 2,82 7 2,00 44/60 540 475
SM 2460 ISL 2,42 6 1,65 37/50 540 485
SM2870 2,82 7 2,00 44/60 540 525
SM 3280 3,18 8 2,50 53/72 540 570

 

Kosiarki czołowe  z napędem kątowym

Model Szerokość
robocza [m]
Liczba dysków

Szerokość
pokosu [m]

Zapotrzebowanie
na moc [kW/KM]

Obroty WOM
[obr/min.] 

Waga

[kg]

SM 210 2,05 4 1,10 36/49 540/1000 612
SM 270 2,55 5 1,60 40/54 540/1000 630
SM 320 3,00 6 1,80 45/61 540/1000 724
SM 350 3,50 7 2,30 50/68 540/1000 798
SM310 FP 3,00 6 2,00 55/75 1000 734
SM310 FZ 3,00 6 2,00 55/75 1000 930

 

prezentacja video

Film przedstawiający maszyny zielonkowe Samasz.

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna