Ocen produkt

Fella SM TL

300 - 400 CM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Centralnie zawieszane kosiarki tylne o szerokim zakresie zastosowań

W szczególny sposób obsługują rosnący popyt na wydajne kosiarki montowane z tyłu ciągnika.Zawieszone w punkcie ciężkości kosiarki, pomimo dużej szerokości roboczej sięgającej 4,00 metrów, cechują się bardzo dobrą adaptacją do podłoża. Ponadto te wysokiej klasy maszyny są wyposażone w siłownik kompensacyjny, skutecznie zapobiegający kołysaniu się na poprzeczniaku. Układ zabezpieczenia przy najechaniu z przekładnią uchylną zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przed przeszkodami.

Kosiarka rotacyjna Fella SM TL

Kosiarki tylne  centralnie zawieszane

Opis konstrukcji kosiarek tylnych Fella SM TL

 

Optymalne prowadzenie listwy kosiarki-patent firmy Fella zapewnia optymalną stabilność i prowadzenie belki kosiarki w kierunku wzdłużnym i poprzecznym. W ten sposób ramię podnoszące mechanizmu koszącego zostaje odciążone, zaś bardzo dobre dopasowanie do podłoża staje się jeszcze lepsze. Ponadto ruń jest chroniona przed uszkodzeniami, co skutecznie zapobiega zanieczyszczaniu paszy — idealny warunek jakości paszy.
Podczas koszenia nie ma konieczności zmiany położenia dolnego zaczepu ciągnika. Po ustawieniu cięgieł dolnego zaczepu ciągnika podnoszenie i ponowne opuszczanie mechanizmu koszącego na poprzeczniaku odbywa się za pomocą prosto działającego urządzenia sterującego. Specjalny hydrauliczny siłownik kompensacyjny automatycznie zapobiega kołysaniu się zespołu koszącego przy podnoszeniu. W ten sposób chroniona jest ruń i belka kosiarki — dla doskonałej jakości paszy.

Kosiarka tylna Fella SM TL

Kosiarka tylna centralnie zawieszana Fella SM TL

Kosiarka klasy premium SM TL jest zaczepiana centralnie z tyłu ciągnika w punkcie ciężkości i dostępna w różnych wersjach. Do wyboru są spulchniacze zębowe i rolkowe; ponadto spulchniacz zębowy może występować w kombinacji z poprzecznym przenośnikiem taśmowym. W ten sposób maszynę można dostosowywać specjalnie do własnych wymagań i właściwie przygotowywać ją do najróżniejszych zadań związanych z koszeniem. Poprzeczny przenośnik taśmowy umożliwia przenoszenie skoszonego zbioru w lewo w stronę pokosu przedniej kosiarki, przygotowując w ten sposób doskonały pokos dla maszyn zbierających. Eliminowany zostaje dodatkowy krok roboczy z użyciem zgrabiarki. Prędkość taśmy jest regulowana bezstopniowo. Gdy nie korzysta się z przenośnika taśmowego, zostaje on po prostu hydraulicznie odchylony w górę, a maszyna działa wówczas jak zwykła kosiarka ze spulchniaczem.

Zastosowanie spulchniacza pozwala szybciej uzyskać dobrą jakość paszy, gdyż przyspiesza to odprowadzanie wody z roślin. Daje to decydujące korzyści szczególnie przy złej pogodzie — dobrej jakości paszę można uzyskać szybciej.

 

Kosiarki  Fella Sm TL

Podstawowe cechy i zalety kosiarek dyskowych Fella SM TL

 


Kosiarka Fella SM Tl bez spulchniacza

 • Wysoka trwałość oraz opłacalność nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki belce tnącej o wklęsłym profilu, zewnętrznemu wspornikowi i zwartym przekładniom kątowym i specjalnie utwardzanymi ślizgami.
 • Dyski o dużej średnicy – brak wewnętrznej płozy ślizgowej – cięcie z wysunięciem do przodu, za pomocą nakładających się stref pracy noży koszących sprawiają, że uzyskuje się czyste i równe cięcie, nawet w przypadku wysokich traw lub materiału wylegającego. Dzięki temu uzyskana zielonka będzie wysokiej jakości.
 • Doskonałe koszenie materiału jest zapewnione nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki zastosowaniu spłaszczonego w przedniej części profilu belki koszącej i dzięki bardzo solidnemu wspornikowi.
 • Łatwość prowadzenia kosiarki – niskie zapotrzebowanie mocy ciągnika przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich osiągów. To również interesujący punkt widzenia ze względu na możliwość zmniejszenia zużycia paliwa.
 • Spulchniacz - z zębami lub rolkami lub spulchniacz zębowy
  z poprzecznym przenośnikiem taśmowym
 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kosiarek Fella SM

 

Kosiarki dyskowe  Centralnie zawieszane z tyłu

 

Model Szerokość robocza [m] Liczba dysków

Szerokość pokosu [m]

Zapotrzebowanie
na moc [kW/KM]

Obroty WOM
[obr/min.] 

Waga

[kg]

Kondycjoner 
SM 3060 TL  3,00 6 2,30 55/75 540/1000 875
SM 3060 TL - KC 3,00 6 1,20 - 1,90 63/86 540/1000 1 150 Palcowy
SM 3060 TL - RC 3,00 6 1,20 - 1,90 61/83 540/1000 1 210 Walcowy
 SM 3570 TL 3,50 7 2,80 65/88 540/1000 950  
SM 3570 TL - KM 3,50 7 1,60 - 3,25 74/101 540/1000 1 280 Palcowy
SM 4080 TL 4,00 8 3,30 72/99 540/1000 980  
SM 4090 L 4,50 9 3,80 84/115 540/1000 1 100  
SM 310 TL - KC 3,00 6 1,45 - 2,25 63/86 1000 1 225 Palcowy
SM 310 TL - RC 3,00 6 1,45 - 2,25 63/86 1000 1 264 Walcowy

prezentacja video

Film przedstawiający maszyny zielonkowe Samasz.

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna