Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Kosiarka Bębnowa

Model MEWA od UNIA FAMAROL


MEWA to ekonomiczne kosiarki rotacyjne przeznaczone do ścinania wszelkiej roślinności niskołodygowej na siano oraz do dalszej obróbki. Zawieszane są na ciągniku oraz podczepiane pod wałek WOM. Charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niezawodnością. Kosiarki bijakowe Unia MEWA są wyposażone w dwa bębny robocze. Kosiarki są dostępne w szerokościach roboczych od 1,65 do 2,10 m. Takie rozwiązania jak siłownik do ustawienia pozycji "do boku", możliwość regulacji intensywności spulchniacza, czy też wykorzystanie palców w kształcie litery "V" znajdujących się w wyposażeniu kondycjonera — ułatwiają pracę kosiarką. Maszyna jest prosta w obsłudze i jeszcze prostsza w codziennej pielęgnacji.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

kosiarka bijakowa mewa unia korbanek

Konstrukcja Kosiarki

Elementy składowe


Stalowe kosiarki UNIA MEWA posłużą na lata. Pod czujnym okiem polskich inżynierów powstawały elementy składowe kosiarki. W wyniku ostatecznym kosiarki są zawieszane na tylnym układzie trzypunktowym ciągnika oraz podłączane są do wałka WOM. Siłownik, w który wyposażone są kosiarki, pozwala na regulację kosiarki do pozycji transportowej, regulacja odbywa się z kabiny ciągnika za pomocą dźwigni sterującej tylnymi wyjściami hydraulicznymi ciągnika. 

 

Pozycja transportowa kosiarki MEWA


Kosiarki wyposażone w siłownik można ustawić w pozycji "do boku". Pozycja transportowa widoczna jest na zdjęciu. Kosiarka podniesiona jest na TUZie oraz siłownikiem hydraulicznym uniesiona do góry część pracująca.

 

Intensywność spulchniania mewa


Intensywność spulchniania można regulować z kabiny ciągnika.

 

Kondycjoner z palcami mewa


Kondycjoner. Elastyczne palce w kształcie liter "V" spulchniają pokos i umożliwiają jego przesychanie.

Wyposażenie Kosiarki

Standardowe oraz opcjonalne

 


Decydując się na zakup kosiarki rotacyjnej MEWA, otrzymujesz produkt gotowy do pracy. Kosiarka posiada elementarne wyposażenie potrzebne w polu. Wychodząc naprzeciw klientowi, UNIA FAMAROL postanowiła ulepszyć kosiarkę i jest możliwość doposażenia jej o dodatkowe elementy.

Konstrukcja kosiarki mewa

 

Co otrzymasz wraz z kosiarką UNIA MEWA?

 • - Trzypunktowy zaczep
 • - Dwa bębny robocze
 • - Osłona górna metalowa
 • - Osłona dolna – plavil
 • - Bezpiecznik najazdowy
 • - Spulchniacz pokosów seryjnie w modelach MEWA 1,85 K; MEWA 2,1 K
 • - Wał napędowy (6×6, 460 Nm) ze sprzęgłem jednokierunkowym seryjnie
  w modelach MEWA 2,1; MEWA 2,1K
kosiarka mewa 2.1m

 

Wyposażenie opcjonalne

 • - układ hydraulicznego podnoszenia
 • - wał napędowy (6×6, 460 Nm) 

Dane Techniczne

Model MEWA


Kosiarki bijakowe Unia MEWA, dostępne są w wielu modelach: 1,65, 1,85, 1,85K, 2,1 oraz 2,1K. W zależności od zapotrzebowania,
potrzebny będzie ciągnik o mocy od 40 do 80 KM. Im większa kosiarka, tym większy zakres pracy maszyną.
UWAGA! Kosiarki nie są już dłużej produkowane, zostały zastąpione maszynami zielonkowymi firmy SAMASZ. W celu przejścia do nowych modeli kliknij link — SAMASZ.

 

Model Masa (kg) Zapotrzebowanie mocy (KM) Wydajność (ha/h) Szerokość robocza (m) Liczba noży (szt.)
Kosiarka bębnowa MEWA 1,65 m 360 40 1,7 1,65 6
Kosiarka bębnowa MEWA 1,85 m 430 40 2 1,85 6
Kosiarka bębnowa MEWA 1,85 K m 540 60 2 1,85 6
Kosiarka bębnowa MEWA 2,1 m 520 80 2,4 2,1 6
Kosiarka bębnowa MEWA 2,1 K m 640 80 2,4 2,1 6

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna