AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE POLONek

EKONOMICZNE AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE TOLMET POLONEK

 

Bierny agregat Tolmet POLONEK przeznaczony jest wyłącznie do pracy w rolnictwie. Agregat uprawowo-siewny Tolmet Polonek jest zawieszanym narzędziem uprawowym, przeznaczony do jednoczesnej uprawy gleby po orce siewnej lub przedzimowej. Możliwe jest również wykorzystane maszyny do uprawy gleby po uproszczonej uprawie bezorkowej. Dzięki zastosowaniu w maszynie uniwersalnych zaczepów do siewnika możliwa jest uprawa gleby łącznie z siewem, w jednym przejeździe roboczym po orce. Działanie agregatu polega na spulchnieniu i wyrównaniu górnej warstwy gleby, rozkruszaniu brył, niszczeniu chwastów i rozłogów perzu oraz ugnieceniu warstwy gleby poniżej głębokości siewu w celu lepszego podsiąkania wody zapewniającego równomierne wschody. Do wykonania uprawy łącznie z siewem agregat łączy się z siewnikiem zawieszanym o szerokości odpowiadającej szerokości agregatu. Nie należy stosować agregatu na glebach silnie zakamienionych oraz na polach po podorywkach z płytko przyoranymi resztkami pożniwnymi. Nie należy stosować agregatu do kultywacji ścierniska. Do pracy na ściernisku proponujemy brony talerzowe lub kultywator ścierniskowy. Natomiast do wykonania podorywki proponujemy agregaty podorywkowe Tolmet ARSEN i agregaty podorywkowe KRYPTON.

 

Budowa agregatu uprawowo-siewnego Tolmet POLONEK

 

Agregat uprawowy POLONEK jest maszyną zawieszaną na ciągniku. Może być on używany do pracy samodzielnej lub w agregacie uprawowo-siewnym. Na belce przedniej przyspawane są zaczepy (automatyczna belka zaczepowa- opcjonalnie) i stojak z otworami pod sworznie zawieszenia. Agregat może współpracować z siewnikiem zawieszanym. Rama nośna umożliwia zamocowanie różnych elementów roboczych np. redlice.
Na ramie znajduje się hydropak służący do zaczepiania siewnika zawieszanego. Hydropak pozwala na wydźwig siewnika podczas dojazdów na pole i na uwrociach. Agregat uprawowy został skonstruowany z myślą o uzyskaniu maksymalnej wydajności przy minimalnych kosztach uprawy. Kultywator z dwoma rzędami redlic rozdrabnia powierzchnię gleby na całej szerokości roboczej maszyny. W biernych maszynach uprawowych jakość uprawy zależy od prędkości roboczej należy dążyć do tego, aby uzyskać prędkość w granicach 7-10 km/h.

Pośród maszyn produkowanych przez Tolmet dostępne są również inne agregaty uprawowo siewne talerzowe TYTAN z bogatym wyborem wałów, agregaty uprawowo-siewne POLON i POLON S oraz inne maszyny uprawowe, takie jak: agregaty uprawowe NEON z redlicami roboczymi z wymiennymi końcówkami typu gęsiostopa, a dla rolników stosujących uproszczone metody uprawy dostępne są agregaty bezorkowe KRET i DELTA, o szerokości roboczej sięgającej nawet 5,4 m.

Potrzebujecie opryskiwacz rolniczy polowy marki Tolmet ? Możemy zaproponować różne konfiguracje modeli opryskiwaczy tej marki, od najmniejszych do największych – praktycznie do każdego gospodarstwa rolnego w zależności od występujących potrzeb. Wystarczy kliknąć, by zapoznać się ze szczegółową ofertą: opryskiwacze rolnicze (zawieszane opryskiwacze KLARA 200-600 litrów z belkami do oprysku od 6 do 18 m, KLARA 800-1200 litrów z belkami do oprysku od 12 do 18 m, zawieszane opryskiwacze XSARA 600-1200 litrów z belkami do oprysku od 6 do 18 m oraz rolnicze opryskiwacze przyczepiane BRUNO 1200-2500 litrów z belkami do oprysku od 12 do 18 m i przyczepiane opryskiwacze BORYS 1500-3000 litrów z belkami od 15 do 24 m).

Oczywiście, interesujące są także pozostałe maszyny uprawowe Tolmet, wśród nich znajdziecie specyfikacje i dane różnych modeli maszyn do uprawy gleby: brony talerzowe (SIMPLY, ASTAT, TENES, MEGATRON), agregaty uprawowe (NEON), agregaty podorywkowe (ARSEN i KRYPTON), kultywatory ścierniskowe, agregaty bezorkowe (DELTA, KRET), głębosze (THOR, THOR-RESOR, MICHEL), spulchniacze dłutowe i pługi dłutowe (RAPTOR).

WYPOSAŻENIE AGREGATU POLONEK

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE TOLMET O SZEROKOŚCIACH PRACY 2,5 - 2,7 i 3,0 m 

 

Agregat uprawowo-siewny Tolmet POLONEK

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

- dwa rzędy zębów sprężynowych,
- ręczna regulacja głębokości roboczej,
- wzmacniany zaczep,
- tylny, łożyskowany wał rurowy (Ø 350 mm) lub strunowy (Ø 350 mm) rozbijający powstałe grudy ziemi,
- hydropak z dwoma siłownikami hydraulicznymi z możliwością regulacji szybkości pracy,
- uniwersalny zaczep do siewnika.

 

 

Agregat uprawowo-siewny Tolmet POLONEK widok od przodu

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 

- automatyczna belka zaczepowa,
- oświetlenie drogowe.

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE POLONEK 2,50 - 2,70 - 3,00 m

 

Dane techniczne agregatów uprawowo-siewnych Tolmet POLONEK

 

Podstawowe parametry techniczne agregatów uprawowo-siewnych Tolmet POLONEK
 

Model agregatu
uprawowo-siewnego TOLMET

Szerokość robocza (m)

Liczba redlic

Masa własna (kg)

Zapotrzebowanie mocy (KM)

POLONEK 250

2,50

14

520

50-60

POLONEK 270

2,70

16

540

60-70

POLONEK 300

3,00

19

570

70-80

 

Wszystkie parametry podano dla orientacji. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów bez uprzedzenia.     

 

zobacz też OPRYSKIWACZE TOLMET

JAK WYBRAĆ OPRYSKIWACZ ZAWIESZANY?

 


GALERIA PRODUKTU


AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE ZAWIESZANE BIERNE TOLMET POLONEK


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna