AGREGATY BEZORKOWE DELTA I KRET

TECHNOLOGIA UPRAWY BEZORKOWEJ TOLMET

 

 

Agregaty bezorkowe Tolmet KRET i DELTA - dostępne modele

 

W wyborze przejścia na technologię uprawy bezorkowej mogą pomóc agregaty bezorkowe. Tolmet proponuje agregaty bezorkowe z elementami roboczymi z zabezpieczeniem sprężynowym DELTA (zęby typu Kongskilde) lub KRET (z zębami typu Horsch). Dostępne są więc modele DELTA i KRET zawieszane oraz modele półzawieszane, z tylnym wałem oponowym. Dostępne są również  zawieszane agregaty bezorkowe DELTA i KRET na ramie składanej hydraulicznie, dostępne szerokości robocze to 4,2 i 4,8 m, z hydrauliczną regulacją głębokości roboczej, które można wyposażyć w opcjonalny wał. Osobnym modelem jest agregat bezorkowy DELTA na ramie składanej hydraulicznie z kołami pośrodku maszyny, wyposażany seryjnie w wał tandem daszkowy z profila, średnica Ø 600 mm. Dostępne szerokości robocze to 4,2, 4,8 oraz 5,4 m.

 

Bezorkowy agregat uprawowy Tolmet DELTA 4,2 m na polu

 

A może jesteście zainteresowani zakupem opryskiwacza? Istnieje możliwość zakupu również opryskiwaczy marki Tolmet, możemy zaproponować różne modele w różnych wyposażeniach i konfiguracjach. Oto dostępna bogata oferta, wystarczy kliknąć odpowiedni model: opryskiwacze rolnicze (zawieszane opryskiwacze KLARA 200-600 litrów z belkami do oprysku od 6 do 18 m, KLARA 800-1200 litrów z belkami do oprysku od 12 do 18 m, zawieszane opryskiwacze XSARA 600-1200 litrów z belkami do oprysku od 6 do 18 m oraz rolnicze opryskiwacze przyczepiane BRUNO 1200-2500 litrów z belkami od 12 do 18 m i przyczepiane opryskiwacze BORYS 1500-3000 litrów z belkami od 15 do 24 m).

Dostępne są także maszyny uprawowe Tolmet, wśród których znajdują się: brony talerzowe (SIMPLY, ASTAT, TENES, MEGATRON), agregaty uprawowo-siewne (POLON, POLON S, POLONEK, TYTAN), agregaty uprawowe (NEON), agregaty podorywkowe (ARSEN i KRYPTON), kultywatory ścierniskowe, agregaty bezorkowe (DELTA, KRET), głębosze (THOR, THOR-RESOR, MICHEL), spulchniacze dłutowe i pługi dłutowe (RAPTOR).

 

BUDOWA AGREGATÓW KRET / DELTA

3 RZĘDY REGULOWANYCH RZĘDÓW ROBOCZYCH

 

Agregaty bezorkowe Tolmet są dostępne z elementami roboczymi z zabezpieczeniem sprężynowym - model DELTA (zęby typu Kongskilde) lub z zębami typu Horsch - model KRET. Agregat bezorkowy jest przeznaczony przede wszystkim do pierwszej podorywki po żniwach. Rodzaje zębów - z podcinaczami i bez podcinaczy bocznych. Maszyna może być wyposażona, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami, w zęby, urządzenia równające oraz tylne urządzenia do wałowania gleby. Agregaty służące do bezorkowej uprawy ziemi, świetnie sprawdzają się w technologii uproszczonej uprawy, a dzięki zastosowaniu zębów z podcinaczami również do prac podorywkowych. Z lemieszami bocznymi wykonuje się zabiegi do 15 cm w ziemi, natomiast bez lemieszy bocznych do 30 cm.

 

Elementy robocze agregatów bezorkowych Tolmet DELTA i KRET

 

Agregat bezorkowy Tolmet DELTA / KRET składa się z następujących podstawowych podzespołów: z trzypunktowego układu zawieszenia, z sekcji zębów, z sekcji talerzy i z sekcji wału. 
Trzypunktowy układ zawieszenia składa się z zaczepów dolnych i stojaka. Układ ten pozwala na łatwe i szybkie zespolenie maszyny z każdym ciągnikiem rolniczym wyposażonym w trzypunktowy układ zawieszenia. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania agregat można unieść przy pomocy podnośnika ciągnika do góry w celu transportu maszyny bądź w celu oczyszczenia przy zapchaniu podczas pracy.
Sekcja zębów składa się z zębów (opcjonalnie wyposażone są w lemiesze boczne), które znakomicie sprawdzają się w uprawie pożniwnej gleby. Każdy ząb posiada zabezpieczenie przeciążeniowe dzięki, którym możliwe jest uniknięcie uszkodzenia maszyny na skutek uderzenia zębem w kamień podczas pracy lub przy zapchaniu się resztek pożniwnych podczas pracy. Zabezpieczenie przeciążeniowe realizowane jest przy pomocy sprężyn więc przy zaniknięciu przeciążenia ząb wraca do pozycji początkowej. Końcowe części zębów są wymienne, co umożliwia ich wymianę przy dużym zużyciu.

 

Budowa agregatów bezorkowych Tolmet DELTA / KRET

 

Sekcja talerzy mocowana jest za pomocą ramion i śrub rzymskich do ramy maszyny. Sekcja składa się z belki z uchwytami mocującymi i zamocowanych na niej talerzy. Każdy talerz łożyskowany jest zamocowany do belki nośnej na amortyzatorach gumowych. Poprzez takie rozwiązanie możliwe jest:
− dopasowanie się do nierówności gleby,
− odchylenie się talerzy przy najechaniu na przeszkodę, np. na kamień,
− ochrona pojedynczego talerza przed uszkodzeniami.
Ułożyskowanie talerzy składa się z dwóch rzędów łożysk stożkowych, które przeznaczone są do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych i osiowych w jednym kierunku o znaczenie większych wartościach niż łożyska kulkowe. Cała piasta talerza jest zamknięta szczelnie poprzez pierścień uszczelniający który jest osłonięty poprzez kapturek ochronny piasty.

W sekcji wału umieszczony z tyłu wał służy do ugniatania gleby i do ustawiania głębokości pracy agregatu. Ustawianie roboczej głębokości talerzy następuje przez skrócenie lub wydłużenie łączników zamontowanych pomiędzy ramionami wału a ramą przednią. Czopy wału łożyskowane są w obudowach przykręconych do dolnych ramion ramy wału. Dodatkowe wyposażenie agregatu bezorkowego stanowi zestaw do hydraulicznego ustawiania głębokości roboczej agregatu. W miejsce łącznika montowane są siłowniki hydrauliczne dwustronnego działania, które poprzez skrócenie podnoszą wał do góry w wyniku czego maszyna zagłębia się w glebie.

 

Budowa agregatu uprawowego Tolmet DELTA

Ilustracja powyżej przedstawia budowę agregatu bezorkowego typu DELTA: 
1 - rama agregatu, 2 - zaczepy, 3 - stojak z otworami, 4 - automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe zębów,
5 - siłownik regulacji głębokości pracy, 6 - ząb,
7 - talerz niwelujący, 8 - wał, 9 - regulacja głębokości pracy talerzy.

 

DELTA NA RAMIE SKŁADANEJ

Z KOŁAMI W ŚRODKU MASZYNY, DUŻA SZEROKOŚĆ ROBOCZA 4,2 - 4,8 lub 5,4 m

 

Agregat bezorkowy Tolmet DELTA na ramie składanej hydraulicznie, z kołami transportowymi w środku maszyny. Dostępne szerokości robocze dla tej wersji agregatu bezorkowego to 4,2 lub 4,8 lub 5,4 m. Rama składana hydraulicznie zapewnia mniejsze rozmiary gabarytowe agregatu i ułatwia poruszanie się ciągnikiem rolniczym z przyczepionym agregatem bezorkowym. 

Dyszel zaczepowy ułatwia wykonywanie manewrów maszyną na polu. Tylne koła transportowe umieszczone w środku maszyny ułatwiają transport maszyny. Natomiast podwójne koła podporowe, umieszczone z przodu agregatu bezorkowego ułatwiają zachowanie stabilności maszyny oraz ułatwiają utrzymanie równomiernej głębokości roboczej. Regulacja agregatu przeprowadzana jest poprzez regulację trzypunktowego układu zawieszenia maszyny i przez zmianę głębokości pracy wału ugniatającego. Regulacja poprzez trzypunktowy układ zawieszenia maszyny odbywa się poprzez zmianę długości śruby centralnej, która sprzęga maszynę z ciągnikiem rolniczym. Poprzez wydłużenie śruby centralnej następuje zmniejszenie głębokości pracy przedniej sekcji roboczej (sekcji zębów), natomiast zmniejszenie długości śruby centralnej powoduje zagłębienie przedniej sekcji.

 

Agregat bezorkowy Tolmet DELTA na ramie składanej hydraulicznie

 

Ustawienie głębokości pracy wału dokonuje się przez regulację mechaniczną (opcjonalnie hydrauliczną dla modeli zawieszanych DELTA / KRET) lub przez regulację hydrauliczną (seryjnie w modelach DELTA / KRET z wałem oponowym oraz w modelach DELTA składanych hydraulicznie 4,2-4,8-5,4 m). Regulacja mechaniczna odbywa się przy pomocy regulacji dwóch śrub centralnych a w przypadku regulacji hydraulicznej poprzez zmianę długości wysuwu tłoczysk siłowników hydraulicznych. Skrócenie długości śrub centralnych (siłowników hydraulicznych) powoduje uniesienie wału co skutkuje większym zagłębieniem się sekcji zębów w glebę. Zwiększenie długości śrub centralnych (siłowników hydraulicznych) powoduje obniżenie sekcji wału, a co za tym idzie zmniejszenie głębokości pracy zębów.
Poprzez regulację położenia wału dokonuje się, także regulacja głębokości pracy sekcji talerzy wyrównujących, gdyż są one sprzęgnięte z ramą wału za pomocą łączników, które posiadają możliwość regulacji długości. Wydłużenie długości łącznika powoduje zwiększenie głębokości pracy talerzy natomiast skrócenie długości powoduje zmniejszenie głębokości pracy sekcji talerzy.

WYPOSAŻENIE AGREGATÓW KRET / DELTA

AGREGATY BEZORKOWE O SZEROKOŚCIACH PRACY 2,4 - 2,7 - 3,0 - 3,6 - 4,2 i 4,8 m 

 

Agregaty bezorkowe Tolmet KRET widok z boku

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

- elementy robocze na zabezpieczeniu sprężynowym typu Kongskilde (Delta) lub typu Horsch (Kret),
- maksymalna głębokość pracy: z lemieszami bocznymi do 15 cm, bez lemieszy do 30 cm,
- wzmacniany zaczep,
- wał strunowy Ø 440 mm lub rurowy Ø 510 mm,
- ręczna regulacja głębokości roboczej,
- ręczna niezależna regulacja talerzy niwelujących,
- amortyzacja gumowa talerzy,
- składanie oraz regulacja kąta skrajnych talerzy.

 

Agregat bezorkowy Tolmet KRET składany hydraulicznie

Agregaty bezorkowe Tolmet KRET widok od strony wału

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 

- oświetlenie drogowe,
- hydrauliczna regulacja głębokości pracy,
- elementy robocze - węglik spiekany,
- elementy robocze napawane,
- wały opcjonalne (patrz lista poniżej).

 

Rodzaje możliwych wałów do agregatów bezorkowych KRET / DELTA :
- Rurowy Ø 510 mm (seryjnie do wyboru), Rurowy Ø 600 mm (opcjonalny),
- Strunowy Ø 440 mm (seryjnie do wyboru), Strunowy Ø 520 mm (opcjonalny),
- Daszkowy Ø 500 mm lub Ø 600 mm (opcjonalny),
- Daszkowy z profila Ø 500 mm lub Ø 600 mm (opcjonalny),
- Pierścieniowy Ø 500 mm (opcjonalny),
- Ceownikowy Ø 520 mm lub Ø 600 mm (opcjonalny),
- Teownikowy Ø 600 mm (opcjonalny),
- Dyskowy Ø 600 mm (opcjonalny),
- Gumowy Ø 500 mm (opcjonalny),
- Spiralny Ø 500 mm (opcjonalny),
- Tandem daszkowy Ø 500 mm lub Ø 600 mm (opcjonalny),
- Tandem daszkowy z profila Ø 500 mm lub Ø 600 mm (opcjonalny),
- Tandem strunowy Ø 440 mm (opcjonalny),
- Tandem strunowo-rurowy Ø 440 mm lub Ø 510 mm (opcjonalny),
- Tandem ceownikowy Ø 520 mm (opcjonalny),
- Tandem teownikowy Ø 600 mm (opcjonalny),
- Tandem mulczujący rura Ø 140 mm lub rura Ø 270 mm (opcjonalny),
- Tandem dyskowy Ø 600 mm (opcjonalny),
- Tandem pierścieniowy Ø 500 mm (opcjonalny).

WYPOSAŻENIE AGREGATÓW z wałem

WERSJA Z WAŁEM OPONOWYM 

Agregat bezorkowy Tolmet KRET z wałem oponowym

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

- elementy robocze na zabezpieczeniu sprężynowym typu Kongskilde (Delta) lub typu Horsch (Kret),
- maksymalna głębokość pracy: z lemieszami bocznymi do 15 cm, bez lemieszy do 30 cm,
- wzmacniany zaczep,
- wał oponowy (koło 26x12-12),
- hydrauliczna regulacja głębokości roboczej,
- ręczna niezależna regulacja talerzy niwelujących,
- amortyzacja gumowa talerzy,
- składanie oraz regulacja kąta skrajnych talerzy.

Agregat bezorkowy Tolmet KRET z wałem oponowym widok z boku

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 

- oświetlenie drogowe,
- elementy robocze - węglik spiekany,
- elementy robocze napawane.

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

AGREGATÓW BEZORKOWYCH KRET I DELTA - RÓŻNE MODELE

 

 Tolmet KRET widok z boku

 

Podstawowe parametry techniczne agregatów bezorkowych Tolmet KRET / DELTA
 

Model agregatu bezorkowego TOLMET

Szerokość robocza (m)

Liczba redlic

Liczba talerzy

Masa własna (kg)

Zapotrzebowanie mocy (KM)

DELTA / KRET 240

2,40

8

6

1 500

110-130

DELTA / KRET 270

2,70

9

7

1 650

120-130

DELTA / KRET 300

3,00

10

8

1 800

140-160

DELTA / KRET 360

3,60

12

10

2 150

150-210

DELTA / KRET 420 (na ramie składanej hydraulicznie)

4,20

14

12

2 900

160-225

DELTA / KRET 480 (na ramie składanej hydraulicznie)

4,80

16

14

3 400

240-330

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tolmet KRET z wałem oponowym widok z boku

 

Podstawowe parametry techniczne agregatów bezorkowych Tolmet KRET / DELTA z wałem oponowym

 

Model agregatu bezorkowego TOLMET

Szerokość robocza (m)

Liczba redlic

Liczba talerzy

Masa własna (kg)

Zapotrzebowanie mocy (KM)

DELTA / KRET 240
z wałem oponowym

2,40

8

6

1 700

110-130

DELTA / KRET 270
z wałem oponowym

2,70

9

7

1 850

120-130

DELTA / KRET 300
z wałem oponowym

3,00

10

8

2 000

140-160

DELTA / KRET 360
z wałem oponowym

3,60

12

10

2 350

150-210

DELTA / KRET 420
z wałem oponowym
(na ramie składanej hydraulicznie)

4,20

14

12

3 100

160-225

DELTA / KRET 480
z wałem oponowym
(na ramie składanej hydraulicznie)

4,80

16

14

3 600

240-330

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tolmet KRET z wałem oponowym widok z boku

 

Podstawowe parametry techniczne agregatów bezorkowych Tolmet DELTA na ramie składanej, z kołami w środku maszyny

 

Model agregatu bezorkowego
TOLMET

Szerokość robocza (m)

Liczba redlic

Liczba talerzy

Masa własna (kg)

Zapotrzebowanie mocy (KM)

DELTA 420
(na ramie składanej hydraulicznie,
z kołami transportowymi w środku maszyny)

4,20

14

12

6 000

210-250

DELTA 480
(na ramie składanej hydraulicznie,
z kołami transportowymi w środku maszyny)

4,80

16

14

6 500

240-280

DELTA 540
(na ramie składanej hydraulicznie,
z kołami transportowymi w środku maszyny)

5,40

18

16

7 000

270-310

 

Wszystkie parametry podano dla orientacji. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów bez uprzedzenia.     

 

ZOBACZ TAKŻE BRONY TALERZOWE TOLMET

JAK WYBRAĆ BRONĘ TALERZOWĄ DO GOSPODARSTWA ROLNEGO ?

 

zobacz MEGATRON BRONA TALERZOWA XXL!

WIELKI I TANI AGREGAT TALERZOWY !

 


GALERIA PRODUKTU


AGREGATY BEZORKOWE TOLMET DELTA I KRET


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.

Brak ocen, bądź pierwszy.

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna