PŁUGI DŁUTOWE TOLMET RAPTOR

PŁUGI DŁUTOWE O SZEROKOŚCIACH PRACY 2,5 - 3,0 m

 

 

Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 255 Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 307

 

W ofercie maszyn rolniczych uprawowych TOLMET proponowane są również solidne pługi dłutowe RAPTOR, o szerokości roboczej 2,5 (model RAPTOR 255 z 5 grządzielami) lub o szerokości pracy 3,0 m (model RAPTOR 307, z 7 grządzielami), mogące pracować na głębokość nawet 60 cm. Pługi są standardowo wyposażone we wzmocniony wał mulczujący. Pług dłutowy Tolmet służy do kruszenia i przewietrzania gleby oraz głębokiego spulchniania podglebia w celu polepszenia struktury gleby. Zabieg polepsza przesiąkanie wody w niższe partie gleby, co w rezultacie sprzyja lepszemu magazynowaniu wody zwłaszcza podczas ulewnych deszczy, a to z kolei wpływa na uzyskanie lepszego bilansu wodnego. Zastosowanie pługa dłutowego może wyeliminować tradycyjną orkę i ograniczyć nadmierne przesuszanie gleby. Wykorzystując w wyposażeniu pługa dłutowego wał kolczasty można przygotować pole bezpośrednio pod siew. 

 

Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 307 w pracy na ściernisku

 

Pługi dłutowe, często nazywane "dłutowcami", Tolmet RAPTOR wykonują głęboką uprawę, agresywny kształt zębów umożliwia lepsze wumieszanie gleby, można powiedzieć, że maszyna jest efektem połączenia efektów pracy zarówno głębosza jak i pługa.

 

Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 307 w pracy

 

Dłuta włoskiego producenta AMA posiadają wymienne elementy robocze, długa są o grubości 35 mm (I typ dłuta Ripper) i boczne skrzydła zęba pracują w taki sposób, że "martwica" nie jest wyciągana na górne warstwy gleby. Zastosowanie zębów umożliwia tworzenie struktury na pewnej głębokości. Zastosowanie wzmocnionego wału mulczującego (na rurze Ø 270 mm), z zębami kolczastymi umożliwia wymieszanie gleby z resztkami pożniwnymi. Warstwa gleby jest możliwie najdokładniej wymieszana z resztkami roślinnymi, by ostatecznie uzyskać próchnicę w glebie. Bryły ziemi są rozkruszone, nie ma ponownego zbrylania. Można powiedzieć, że gleba jest w taki sposób przygotowywana pod zasiew. Regulacja hydrauliczna i mechaniczna ustawienia wałów kolczastych z przeciwbieżnie ustawionymi zębami znakomicie sprawdza się na różnych rodzajach gleb.

 

Pole po przejeździe pługa dłutowego

 

Tolmet to także znana marka wielu różnych modeli opryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą opryskiwaczy: opryskiwacze rolnicze (zawieszane opryskiwacze KLARA 200-600 litrów z możliwymi belkami do oprysku od 6 do 18 metrów, KLARA 800-1200 litrów z belkami do oprysku od 12 do 18 metrów, zawieszane opryskiwacze XSARA 600-1200 litrów z możliwymi belkami do oprysku od 6 do 18 metrów oraz rolnicze opryskiwacze przyczepiane BRUNO 1200-2500 litrów z belkami do oprysku od 12 do 18 metrów i przyczepiane opryskiwacze BORYS 1500-3000 litrów z możliwymi belkami od 15 do 24 metrów).

W obszernej ofercie dostępne są także maszyny uprawowe producenta Tolmet, są to: brony talerzowe (SIMPLY, ASTAT, TENES, MEGATRON), agregaty uprawowo-siewne (POLON, POLON S, POLONEK, TYTAN), agregaty uprawowe (NEON), agregaty podorywkowe (ARSEN i KRYPTON), kultywatory ścierniskowe, agregaty bezorkowe (DELTA, KRET), głębosze (THOR, THOR-RESOR, MICHEL), spulchniacze dłutowe i pługi dłutowe (RAPTOR).

  

WYPOSAŻENIE PŁUGÓW DŁUTOWYCH RAPTOR

PŁUGI DŁUTOWE ZAWIESZANE O SZEROKOŚCIACH PRACY 2,5 i 3,0 m

 

Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 255

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

- wał mulczujący (tandem mulczujący) wzmocniony (na rurze Ø 270 mm),
- dłuta włoskiego producenta AMA z wymiennymi elementami roboczymi,
- zabezpieczenie - kołek zrywalny,
- głębokość robocza do 60 cm,
- grubość dłuta 35 mm (I typ dłuta Ripper),
- hydraulika wału,
- samopoziomowanie wału,
- zaczep III kategorii.

Pług dłutowy Tolmet RAPTOR 307

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 

- oświetlenie drogowe,
- zabezpieczenie hydrauliczne (hydroakumalatory).

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

DANE TECHNICZNE PŁUGÓW DŁUTOWYCH Tolmet RAPTOR

 

 Pług dłutowy Tolmet RAPTOR z ciągnikiem Massey Ferguson

 

Podstawowe parametry techniczne pługów dłutowych Tolmet RAPTOR

 

Model pługa dłutowego
TOLMET

Szerokość robocza (m)

Liczba grządzieli

Masa własna (kg)

Zapotrzebowanie mocy (KM)

RAPTOR 255

2,50

5

2 200

150-180

RAPTOR 307

3,00

7

2 500

210-250

 

Wszystkie parametry podano dla orientacji. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów bez uprzedzenia.     

 

W OFERCIE RÓWNIEŻ BRONY TALERZOWE

ZOBACZ FILM O BRONACH TALERZOWYCH TOLMET


GALERIA PRODUKTU


PŁUGI DŁUTOWE TOLMET RAPTOR


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.

Brak ocen, bądź pierwszy.

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna