ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 

PIELNIKI RZĘDOWE DO KUKURYDZY, BURAKÓW...

PIELNIKI ARBOS UNICA

 

Pielniki ARBOS z mechanicznie regulowanym rozstawem między rzędami służą do pielęgnacji głównych upraw rzędowych celem ułatwienia przejazdów np. opryskiwaczem (przygotowana gleba wymaga mniejszego parowania wody, a tym samym większej chłonności korzenia rośliny) i mogą też służyć do nawożenia w jednym przejeździe.

Kompaktowa konstrukcja maszyny zmniejsza obciążenie tylnego podnośnika ciągnika. Wytrzymały i wydajny równoległobok (taki sam jak zastosowany do siewników punktowych MS, przydatny również pod względem jednolitości części zamiennych). Łatwość obsługi i przeprowadzania ustawień. Wszechstronność możliwych kombinacji, sekcji pielących i ram (składanie ręczne ramy, ramy składane hydraulicznie, ramy sztywne, itd.) Możliwość zastosowania wózka (również hydraulicznego) do transportu. Różne rozwiązania do podsiewania nawozu (z dozownikiem mechanicznym lub elektrycznym).

 

Pielnik 6-rzędowy do kukurydzy z podsiewaczem nawozów ARBOS Unica

 

jaka maszyna na chwasty? PIELNIK!

CHWASTOWNIK, PIELNIK, MASZYNA PIELĘGNACYJNA

 

Praca pielnikiem, rozstaw 45 cm

 

Do pielenia buraków na 45 cm

Seria Arbos UNICA to pielniki przeznaczone do prac rzędowych. Pielniki są doceniane dzięki ich solidnemu wykonaniu, trwałości i uniwersalności zastosowania. Brak punktów spawania w konstrukcji sekcji pielącej wzmacnia jej wytrzymałość, co jest szczególnie cenione w przypadku bardziej wymagających gleb. Oprócz najbardziej standardowych rozstawów między rzędami (do kukurydzy czy też do buraków) inne rozstawy również są dostępne na zamówienie.

Praca pielnikiem, rozstaw 75 cm

 

Do pielenia kukurydzy na 75 cm

Pielniki są maszynami mechanicznymi i mechanicznie niszczą chwasty w uprawach rzędowych. W zależności od modelu pielnik może być przygotowany do pielenia kukurydzy (np. na rozstaw między rzędami co 75 cm) lub do pielenia buraków (np. na międzyrzędzie 45 cm). Oczywiście, pielenie innych upraw wysiewanych rzędowo też jest możliwe.

Pielniki na ramie składanej hydraulicznie do pionu, przeznaczone dla rolników, którzy często przejeżdżają z jednego pola na inne.

na ramie składanej hydraulicznie

PRAKTYCZNA OBSŁUGA

 

Pielnik 6 rzędowy na ramie składanej hydraulicznie

 

Pielnik 6 rzędowy na ramie składanej hydraulicznie

Rama pielnika jest składana hydraulicznie (poniżej mogą Państwo obejrzeć film, w którym pokazane jest, jak składa się rama maszyny z pozycji roboczej do transportowej i odwrotnie). Przejazdy drogowe i na inne pola są ułatwione. Lekka i jednocześnie silna konstrukcja pielnika zapewnia trwałość maszyny. Szerokość transportowa pielnika ARBOS UNICA 6-rzędowego wynosi około 2,55 m.

Pielnik w pozycji rozłożonej do pracy

Podsiewacz nawozów ze stali nierdzewnej INOX

 

Podsiewacz nawozów ze stali nierdzewnej INOX

Czy podczas pielenia ma być podsiewany nawóz granulowany? Jeśli tak, to podsiewacz nawozów jest idealnym rozwiązaniem. Moment przeprowadzania zabiegu pielenia można wykorzystać również do nawożenia. Wszystko odbywa się w tym samym przejeździe. Rośliny mogą być dokarmione, na przykład nawozem azotowym.

Dawkę w podsiewaczu ustawia się szybko i dokładnie. Nawóz jest prowadzony na powierzchnię gleby za pomocą przewodów. Zbiornik podsiewacza nawozów wykonany ze stali nierdzewnej INOX, co korzystnie wpływa na uzyskanie długiej trwałości. Bardzo łatwe ustawienie dawki zajmuje kilka chwil. Dzięki temu zyskuje się na czasie a przez to i na wydajności. Pojemność zbiornika wynosi 1 000 litrów.

Pielnik z podsiewaczem nawozów widziany z boku.

 

sekcje pielące

Z 3 LUB 5 ZĘBAMI SPRĘŻYSTYMI

 

Sekcje pielące pielnika Arbos

 

3 sprężyny lub 5 sprężyn

W wersji 75 cm pielnik 6-rzędowy składa się z 5 sekcji pielących z 5 sprężynami (nazywanych „pełnymi” sekcjami) + 2 sekcji (nazywanych "połówkami") z 3 sprężynami. Z wyjątkiem przypadków specjalnych, dotyczy to wszystkich wersji 70 → 80 cm, niezależnie od liczby rzędów.

W wersji 40 → 45cm, „pełne” sekcje posiadają 3 sprężyny a „połówki” 2 sprężyny. Jeśli wymagane są tylko „pełne” sekcje (możliwość dla wąskich międzyrzędzi ze specjalnym doposażeniem), to mogą być wykonane na specjalne zamówienie): wtedy dla 6-rzędowego pielnika będzie 6 sekcji pielących.

Prosta i solidna konstrukcja sekcji pielących

 

Prosta i solidna konstrukcja sekcji pielących

Sekcja pieląca jest mocowana na solidnym równoległoboku, posiada szybką i łatwą do przeprowadzenia regulację głębokości. Sprężyste zęby są zakończone elementem roboczym, który niszczy chwasty między rzędami uprawy głównej. Możliwe są też przezbrojenia sekcji pielącej, aby dostosować się do specyficznym wymagań uprawy lub warunków roboczych.

 

 

SKŁADANIE / ROZKŁADANIE RAMY

FILM O PIELNIKU ARBOS UNICA 6-RZĘDOWYM

 AKCESORIA DO PIELNIKÓW

ARBOS UNICA

 • Krój układu prowadzącego
  Krój układu prowadzącego ułatwia trzymanie się maszyny w rzędzie. Kroje talerzowe prowadzące pielnik są wyposażone w sprężynę, dzięki której zachowują odpowiednią pozycję i są zabezpieczone przed przeszkodami.
 • Talerze chroniące uprawę
  Talerze chroniące uprawę główną jak wskazuje na to nazwa chronią rośliny przed dostawaniem się na nie gleby w trakcie pielenia narzędziami roboczymi zamontowanymi na sekcjach pielących.
 • Obsypnik do sekcji pielącej
  Obsypnik do sekcji pielącej Arbos w odpowiednim stadium rozwoju uprawy głównej umożliwia podsypanie ziemi na rząd z uprawą i zasypanie chwastów, dzięki czemu gorzej się one rozwijają albo zostaną zniszczone.
 • Osłony sekcji
  Osłony sekcji pielącej pielnika ARBOS ułatwiają ochronę rośliny (uprawy) głównej przed dostawaniem się na nią ziemi pochodzącej z międzyrzędzia, która jest odrzucana przez narzędzia robocze.

GALERIA PRODUKTU


PIELNIKI RZĘDOWE ARBOS UNICA


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna