Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 

PŁUGI DŁUTOWE ARBOS ROCK

GŁĘBOKA UPRAWA GLEBY

 

Pługi dłutowe ARBOS serii ROCK zostały zaprojektowane i wykonane, by spełnić potrzeby użytkownika na glebach zwięzłych oraz, gdy na glebie występują resztki pożniwne. Pługiem dłutowym można zastąpić inne zabiegi uprawowe. Przypomnijmy, że tworzenie struktury gleby na dużą głębokość jest bardzo ważnym zabiegiem, umożliwiającym poprawienie właściwości gleby, wpływającym na uzyskanie docelowo lepszych zasobów wodnych. 

Pług dłutowy Arbos Rock

Pługi dłutowe wykonują głęboką uprawę, wyjątkowo agresywny kształt zębów pozwala na lepsze mieszanie gleby, to niejako połączenie głębosza i pługa. Dłuto i boczne skrzydełka zęba pracują w taki sposób, że "martwica" nie jest wyciągana na górne warstwy gleby. Zastosowanie zębów umożliwia tworzenie struktury na pewnej głębokości. Dodatkowa praca wału z zębami kolczastymi umożliwi wymieszanie gleby z resztami pożniwnymi. Warstwa gleby jest możliwie najdokładniej wymieszana z resztkami roślinnymi, by finalnie uzyskać próchnicę w glebie. Bryły ziemi są rozkruszone, nie ma ponownego zbrylania. Można powiedzieć, że gleba jest w taki sposób przygotowywana pod zasiew. Regulacja hydrauliczna i mechaniczna ustawienia wałów kolczastych z przeciwbieżnie ustawionymi zębami znakomicie sprawdza się na różnych rodzajach gleb. 

 

Pług dłutowy może zastąpić orkę

Zastosowanie pługa dłutowego może być pierwszym dobrym krokiem w kierunku uprawy uproszczonej ("Minimum tillage") lub bezorkowej (bezpłużnej) lub całkowicie bez uprawy ("No till") połączonej z siewem bezpośrednim i stosowaniem międzyplonów. Warto docenić rozwiązania techniczne, które wpływają na uzyskanie lepszej struktury gleby w profilu pionowym oraz na usprawnienie gospodarki wodnej na różnych warstwach gleby, między innymi w strefie, w której mają się rozwijać korzenie uprawy głównej.

 

Głęboka uprawa gleby pługiem dłutowym

silne pługi dłutowe

ARBOS ROCK

 

Silne pługi dłutowe Arbos ROCK

 

Solidna i wytrzymała konstrukcja

Zastosowana stal o wysokiej wytrzymałości i specjalna konstrukcja o połączeniach śrubowych sprawiają, że pługi dłutowe ROCK nadają się do pracy w najtrudniejszych warunkach. Każdy z zębów jest wyposażony w odpowiednio wymiarowane zabezpieczenie śrubowe i szybko demontowaną końcówkę. Dodatkowo może zostać doposażony w osłony (deflektory) dla zapewnienia lepszego spulchniania gleby. 

Pług dłutowy głęboka uprawa gleby

Pługi dłutowe ARBOS serii ROCK zostały tak zaprojektowane i skonstruowane, aby spełniały wszystkie potrzeby użytkowników, szczególnie na twardym podłożu, na glebach z resztkami pożniwnymi. Zastosowana stal o wysokiej odporności i szczególna struktura z połączeniami śrubowymi sprawiają, że pługi dłutowe ROCK nadają się do ciężkich warunków pracy. Każdy z zębów jest wyposażony w odpowiednio wymiarowane zabezpieczenie śrubowe i szybko demontowane dłuto.

Dodatkowo mogą być wyposażone w deflektory, chroniące przed gromadzeniem się gleby. Rozstaw rzędów między sekcjami roboczymi można przestawić, aby dostosować się do potrzeb wymagających operatorów.

Budowa zęba pługa dłutowego Arbos Rock

Silne zęby, wytrzymałe dłuta

Dzięki znacznej wysokości zębów od podłoża i odpowiednio proporcjonalnej odległości między nimi zapewniają idealne mieszanie gleby i swobodny przepływ gleby w kierunku wewnętrznej części zrywaka bez zatykania, nawet przy pracy na maksymalnej głębokości.

Rozstaw zębów pługa dłutowego można łatwo zmienić, aby najlepiej odpowiadał potrzebom najbardziej wymagających użytkowników. Pług dłutowy obniża koszt przygotowania gleby pod zasiew i efektywnie skraca czas zabiegów agrotechnicznych.

Pług dłutowy ROCK 300 w pracy z ciągnikiem Arbos

Pługi dłutowe ROCK mogą również pracować bez wałów. Tylne wały są wyposażone w hydrauliczny równoległoboczny układ, który zapewnia szybkie i dokładne ustawienie głębokości roboczej. Specyficzna budowa ramy, do której przymocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.

WAŁ DLA WYMIESZANIA GLEBY Z RESZTKAMI

PRZYGOTOWANIE GLEBY PRZED SIEWEM

 

Budowa wału pługa dłutowego

 

Regulowany wał dla odpowiedniego wymieszania

Szczególna budowa ramy, na której umocowane są wały umożliwia operatorowi zmianę odległości między tymi wałami, to ważne rozwiązanie techniczne pozwala dostosować maszynę do wszystkich warunków glebowych.
  1. Hydrauliczna regulacja głębokości wałów.
  2. Mechaniczna regulacja odległości wałów.
  3. Mechaniczna regulacja ustawienia wałów.

Przeciwbieżne wały kolczaste

 

Przeciwbieżne wały kolczaste

Podwójny wał jest zalecany do przygotowywania minimalnego przygotowania warstwy siewnej. Oprócz wymieszania wierzchniej warstwy gleby z resztami roślinnymi podwójny wał kolczasty służy również do rozbicia brył ziemi podniesionych przez zęby głębosza. Bryły znajdujące się niżej zostaną rozdrobnione przez pierwszy wał, natomiast drugi rozbije grudki za pomocą kolczastych zębów. 

W zależności od modelu dostępne są różne średnice wałów, jak pokazuje to ilustracja powyżej. 

DOSTĘPNE PŁUGI DŁUTOWE

SPECYFIKACJA MODELI PŁUGÓW DŁUTOWYCH

 

Pług dłutowy Arbos Rock M2 2,50 m

 

Pług dłutowy, model ROCK M2

Wysokość między ramą a podłożem (prześwit): 78 cm
Szerokość pracy: 250/350
Ilość możliwych zębów: 5/7
Głębokość pracy: do 55 cm
Zapotrzebowanie mocy od 130 do 220 KM
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami 
Kategoria współpracującego ciągnika: od II do III
Podwójny wał (opcja): od Ø160 mm
Masa własna: 940 kg (z 5 zębami), 1.150 kg (z 7 zębami)
Masa z wałem: 1.390 kg (z 5 zębami), 1.600 kg (z 7 zębami).

Dane techniczne w tabeli:

Dane techniczne pługa dłutowego ARBOS ROCK M2

Pług dłutowy ARBOS ROCK M3, 3,0 m

 

Pług dłutowy, model ROCK M3

Wysokość między ramą a podłożem (prześwit): 92 cm
Szerokość pracy: 250/300/400
Ilość możliwych zębów: 5/7/9
Głębokość pracy: do 65 cm
Zapotrzebowanie mocy od 150 do 400 KM
Zabezpieczenie śrubowe
Szybkowymienna końcówka
Osłona chroniąca przed zużyciem
Regulowana odległość między zębami 
Kategoria współpracującego ciągnika: od IIIN do IV
Podwójny wał (opcja): od Ø 220 mm
Masa własna: 1.400 kg (z 5 zębami), 1.700 kg (z 7 zębami), 2.100 kg (z 9 zębami)
Masa z wałem: 2.040 kg (z 5 zębami), 2.410 kg (z 7 zębami), 2.900 kg (z 9 zębami).
 

Tabela z danymi technicznymi:

Dane techniczne pługa dłutowego ARBOS ROCK M3

 

CZY ORKA JEST BŁĘDEM AGROTECHNICZNYM?

PŁUG DŁUTOWY W PRACY NA POLU

 

JAKĄ MASZYNĘ WYBRAĆ DO GŁĘBOKIEJ UPRAWY GLEBY?

SPULCHNIACZ, GŁĘBOSZ CZY PŁUG DŁUTOWY?AKCESORIA DO PŁUGÓW DŁUTOWYCH

ARBOS ROCK


GALERIA PRODUKTU


PŁUGI DŁUTOWE ARBOS ROCK


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

5
5 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna