Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

 

 

SIEWNIKI PUNKTOWE ARBOS MS

TALERZOWE SIEWNIKI PNEUMATYCZNE

 

ARBOS GROUP przejmując doświadczenie włoskiej marki MaterMacc, stał się europejskim liderem w produkcji pneumatycznych siewników punktowych. Profesjonalizm firmy ARBOS podkreśla jakość konstrukcji, wydajność i niezawodność maszyn. Siewniki punktowe ARBOS są siewnikami precyzyjnymi, które wykorzystują podciśnieniowy układ pneumatyczny. Precyzyjny podział ziarna, optymalna konstrukcja talerzowej sekcji wysiewającej RS 8000 z wygodną regulacją zgarniacza ziarna, solidna konstrukcja dostępnych ram, wysoka jakość wykonania — oto silne argumenty tych włoskich siewników punktowych.

Siewniki punktowe ARBOS mogą być wyposażone w podsiewacz nawozów granulowanych, w aplikator do nawozów mikrogranulowanych oraz w kontroler wysiewu, usprawniający kontrolę nad punktowym wysiewem ziarna i dostarczający wielu przydatnych informacji.

 

Siewnik punktowy 8-rzędowy ARBOS z podsiewaczem nawozów

 

TALERZOWE SEKCJE WYSIEWAJĄCE

SIEWNIKI PNEUMATYCZNE SERII MS 8000

 

Siewnik punktowy na ramie teleskopowej ARBOS

 

Siewnik punktowy talerzowy

 

Talerzowe sekcje wysiewające umożliwiają uzyskanie równej głębokości wysiewu punktowego ziarna: kukurydzy, buraków, słonecznika, rzepaku i innych upraw wysiewanych punktowo. 

Dwa talerze sekcji wysiewającej otwierają bruzdę, by móc wysiać ziarno do gleby. Boczne koła kopiujące kontrolują natomiast głębokość siewu.

Talerze nacinające glebę i przygotowujące bruzdę siewną wykonane są ze specjalnego stali borowej, jest to materiał o większej wytrzymałości i jest bardziej odporny w warunkach ścieralnych niż materiał używany przez innych producentów. Takie rozwiązanie umożliwia siewnikom punktowym Arbos serii MS8000 pracę na glebie z minimalnym przygotowaniem lub gdy na powierzchni gleby znajdują wciąż resztki pożniwne.

Boczne koła kopiujące poruszają się w górę i w dół zgodnie z ukształtowaniem powierzchni gleby gruntu, aby utrzymać stałą głębokość siewu. Głębokość można regulować za pomocą uchwytu zamontowanego w pobliżu kół. Koła kopiujące zapewniają bruzdę o stałej głębokości również na nierównym terenie.

Budowa sekcji wysiewającej - rozgarniacz brył

Regulowany przedni rozgarniacz brył

Przedni rozgarniacz sekcji jest pierwszym elementem, którego zadaniem jest odsunięcie na boki brył ziemi, by udrożnić miejsce, w którym talerze przygotują bruzdę. Regulacja wysokości ustawienia ułatwia dostosowanie wysokości ustawienia przedniego rozgarniacza.

 

Równa głębokość wysiewu

Równomierna głębokość wysiewu

Konstrukcja równoległoboku sekcji oraz zastosowanie talerzy na krótkiej sekcji wysiewającej umożliwia lepsze kopiowanie ukształtowania powierzchni gleby, a dzięki temu również zachowanie równomiernej głębokości siewu. 

 

DOSTĘPNE MODELE SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH

ARBOS SERIA MS 8000

 

Modele Możliwa liczba rzędów Rama siewnika
MS 8130 6 Rama teleskopowa
MS 8230 6/8/12 Rama składana hydraulicznie z systemem Easy Set
MS 8230 PRO 8/9/12 Rama składana hydraulicznie z systemem Easy Set dwubelkowa

LEKKA KONSTRUKCJA

MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁPRACY Z CIĄGNIKIEM MNIEJSZEJ MOCY

 

Siewnik punktowy ARBOS MS 8130 z ciągnikiem Arbos 5130

 

Z ciągnikiem Arbos w jednym kolorze

Konstrukcja wykorzystująca równoległobok i zmniejszona odległość między trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika a siewnikiem ARBOS MS 8000 sprawia, że podnośnik jest mniej obciążony. Rodzaj i rozmiar ram są określane przez liczbę rzędów siewnika. Wytrzymałość ramy zwiększa się wraz z rozmiarem maszyny.

Mniejsze zapotrzebowanie mocy

 

Mniejsze zapotrzebowanie mocy

Zwarta budowa oznacza mniejsze obciążenie tylnego podnośnika ciągnika, mniejsze boczne przesuwanie się maszyny podczas pracy na pochyłym terenie. Siewniki mogą współpracować z ciągnikami o mniejszej mocy w porównaniu do siewników innych producentów o podobnych parametrach. Oznacza to mniejsze zagęszczenie gruntu i niższe koszty eksploatacyjne.

APARAT ROZDZIELAJĄCY ZIARNO

PODZIAŁ ZIARNA I UKŁAD PNEUMATYCZNY

 

Budowa aparatu rozdzielającego ziarno MS MAGICSEM MAGICA

 

Podciśnieniowy aparat rozdzielający ziarno

Aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM jest ekstremalnie uniwersalny, może być dostosowany do każdego rodzaju ziarna, począwszy od drobnonasiennych (np. rzepak) a skończywszy na bardzo grubym materiale siewnym (jak np. orzechy ziemne).

Korzyść: JEDNO ROZWIĄZANIE DLA WIELU RODZAJÓW ZIARNA.

1. Korpus aparatu rozdzielającego.
2. Tarcza wysiewająca z otworami.
3. Zgarniacz ziarna dla podziału ziarna według wielkości.
4. Pokrywa aparatu wykonana z materiału kompozytowego.

Aparat rozdziela ziarno punktowo

 

Punktowy podział ziarna

Materiał siewny dostaje się do strefy załadunkowej ze zbiornika. Niektóre rodzaje ziarna wymagają niskiego poziomu, zwłaszcza drobnonasienne (jak burak, rzepak, sorgo, itp.), gdyż w przeciwnym razie nastąpi nadmierne gromadzenie się materiału siewnego.

Komora ssąca jest jednym z powodów, dla których aparat rozdzielający ziarno jest tak wydajny i precyzyjny. Zasysanie (podciśnienie) jest wytwarzane przez turbinę siewnika. Ten układ podciśnieniowy działa tylko wtedy, gdy podciśnienie jest utrzymywane na stałym poziomie. Aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM jest również skuteczny dzięki swojej zdolności utrzymywania tego podciśnienia na stałym poziomie. Mocowanie tarczy na dwóch łożyskach kulkowych a wokół komory ssącej została umieszczona pojedyncza uszczelka. Taki układ zapewnia równomierność i stały obrót tarczy wysiewającej przy ograniczeniu wywieranej siły, dzięki stałemu i zmniejszonemu tarciu.

RAMA TELESKOPOWA LUB EASY-SET

DOSTOSOWANIE ROZSTAWU MIĘDZY RZĘDAMI

 

Siewnik punktowy na ramie teleskopowej ARBOS MS 8130

 

Siewnik punktowy na ramie teleskopowej

Rodzaj i rozmiar ram są dostosowane do ilości rzędów siewnika. Wytrzymałość ramy zwiększa się wraz z rozmiarem maszyny. ARBOS, oprócz ram sztywnych proponuje ramy teleskopowe.

Rama teleskopowa siewnika punktowego Arbos 8130 jest rozsuwana hydrauliczne. Rozsuwany jest pierwszy i ostatni rząd siewnika. Natomiast w pozycji transportowej sekcje wysiewające są z powrotem zsuwane, aby uzyskać szerokość transportową 3,0 m.

 

Siewnik punktowy ARBOS na ramie teleskopowej, z ciągnikiem John Deere

Fot. Siewnik punktowy ARBOS MS 8130 na ramie teleskopowej, z ciągnikiem John Deere,
podczas wysiewu kukurydzy na ziarno (rozstaw między rzędami 75 cm).

Siewnik punktowy ARBOS na ramie teleskopowej, z ciągnikiem John Deere siew kukurydzy

Siewnik punktowy na ramie Easy-Set 8-rzędowy rozłożony do pracy

 

Rama EASY-SET dla wymagających

ARBOS, oprócz ram sztywnych oraz ram teleskopowych, oferuje użytkownikom opatentowany również system „Easy-Set”, umożliwiający szybkie przestawienie rozstawu między rzędami siewnika, a przez to zwiększenie jego wydajności. Ramy Easy-Set to popularne wyposażenie siewników punktowych Arbos 6-rzędowych i 8-rzędowych.

Siewnik punktowy na ramie Easy-Set 8-rzędowy złożony do pracy

 

Zastosowany w siewnikach punktowych ARBOS MS 8230 i MS 8230 PRO System Easy-Set pozwala przestawiać sekcje wysiewające na pożądany rozstaw w zaledwie kilka minut. Pierścienie międzyrzędzia (patrz zdjęcie poniżej) zapewniają prawidłową odległość między sekcjami wysiewającymi, np. 75 cm pod wysiew kukurydzy lub 45 cm pod wysiew buraków. Wystarczy przełożyć pierścienie dystansowe.

 

Rama Easy-Set przestawianie międzyrzędzia

 

SILNE ARGUMENTY

SIEWNIKI PUNKTOWE PRECYZYJNE

 

 • Siewnik zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech
 • Opatentowany aparat rozdzielający ziarno MAGICSEM 
 • Lekka, ale silna konstrukcja
 • Może współpracować z ciągnikiem o mniejszej mocy
 • Talerzowe sekcje wysiewające
 • Bogaty wybór przezbrojeń
 • Duży wybór dostępnych ram siewnika
 • Podsiewacz nawozów ze stali nierdzewnej INOX
 • Znakomita relacja ceny do jakości
 

SKŁADANIE / ROZKŁADANIE SIEWNIKA

NA RAMIE EASY-SET

 

 

Składanie siewnika do transportu

Film powyżej przedstawia składanie siewnika na ramie Easy-Set z pozycji roboczej do pozycji transportowej. Najpierw sekcje są zsuwane z ramion bocznych na ramę centralną a następnie boczne ramiona są składane hydraulicznie do pionu, aby uzyskać odpowiedni rozmiar gabarytowy w transporcie maszyny.

 

Rozkładanie ramy siewnika do pracy

Na filmie powyżej widać rozkładanie ramion siewnika ARBOS MS 8230 PRO, 8-rzędowego. Rama najpierw jest rozkładana hydraulicznie a następnie, również hydraulicznie, przesuwane są sekcje wysiewające. Rozstaw między rzędami ustawia się za pomocą pierścieni ograniczających wysuw siłownika.

 

SIEWNIK PUNKTOWY W PRACY

FILM Z SIEWU KUKURYDZY

JAK USTAWIĆ SIEWNIK PUNKTOWY?

USTAWIENIE SIEWNIKA PUNKTOWEGO ARBOS

 

 

SIEW KUKURYDZY U ROLNIKA

SIEWNIK ARBOS + CIĄGNIK JOHN DEERE 7810

 

 

Jak wyglądają wschody i zbiór kukurydzy

PLONOWANIE KUKURYDZY PO SIEWIE SIEWNIKIEM PUNKTOWYM ARBOSAKCESORIA DO SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH

ARBOS SERII MS

 • Kontroler wysiewu Monotronic 32
  Kontroler wysiewu Monotronic 32 do siewnika punktowego wykonuje takie funkcje jak kontrola wysiewu ziarna za pomocą fotokomórek, odczyt prędkości jazdy, odczyt powierzchni obsiewu, liczenie ziarna, podawanie średnie obsady i alarmy.
 • Aplikator do mikrogranulatów
  Aplikator do mikrogranulatów do siewników punktowych Arbos jest przydatnym rozwiązaniem, gdy stosowane są nawozy mikro granulowane, startery, środki owadobójcze itp.
 • Przedni rozgarniacz gwiaździsty
  Przedni rozgarniacz gwiaździsty obrotowy jest przydatnym doposażeniem opcjonalnym, stosowanym gdy na polu są resztki roślinne. Często stosowany w metodzie uprawy i siewu Strip-Till.
 • Koło dociskowe
  Koło dociskowe pośrednie jest przydatne w przypadku wysiewu drobnonasiennych, montowane za redlicą wysiewającą poprzez docisk ułatwia kontakt ziarna z glebą.

GALERIA PRODUKTU


Siewniki punktowe ARBOS SERII MS


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna