AGREGATY UPRAWOWE BIERNE

SULKY CULTILINE VR

 

CULTILINE VR to agregat uprawowy przedsiewny zawieszany, wyposażony w trzy rzędy zębów sprężystych (35x12 mm). Agregat z zębami CULTILINE VR jest dostępny w szerokościach pracy 3,0 m, 3,5m oraz 4,0 m. To solidnie wykonana maszyna o zwartych gabarytach, przeznaczona do optymalnego przygotowania warstwy siewnej. Agregat może pracować sam lub z siewnikiem nabudowanym albo z siewnikiem zawieszanym na hydropaku. Agregat bierny jest przeznaczony na lekkie gleby. Ekonomiczny w zakupie, szybki w pracy i oszczędny w użytkowaniu znakomicie sprawdza się na glebach lekkich i wcześniej dobrze przygotowanych. Charakteryzuje się solidną ramą, wysokiej jakości dociskiem zapewnionym przez wał oraz trzema rzędami zębów sprężystych.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Zestaw uprawowo-siewny bierny

 

EKONOMICZNE ROZWIĄZANIA

AGREGAT PRZEDSIEWNY lub UPRAWOWO-SIEWNY

 

Agregaty uprawowe bierne przedsiewne Sulky Cultiline VR

 

Przedsiewny agregat uprawowy bierny

Bierne rozwiązania w agregatach przedsiewnych charakteryzują się licznymi zaletami. Maszyna nie wymaga żadnej przekładni (jak ma to miejsce w bronach wirnikowych). Agregat jest dużo lżejszy, może więc współpracować z ciągnikiem o mniejszej mocy.

Solidna budowa agregatu opierająca się na solidnej ramie oraz monoblokowemu trzypunktowemu układowi zawieszenia umożliwia nabudowanie na nim siewnika zbożowego mechanicznego, ewentualnie na zamontowanie hydropaku, na którym można zawiesić siewnik zawieszany, jeżeli użytkownik preferuje rozwiązanie, by szybko móc odczepić siewnik i móc nim pracować samodzielnie, niezależnie od agregatu.

Budowę wału uzupełnia wał, dzięki któremu ustawia się głębokość roboczą maszyny, na wale spoczywają też mocowania do siewnika nabudowanego. Do wyboru są różne wały, opisane poniżej.

Konstrukcja agregatu biernego Sulky VR

 

Zestaw uprawowo-siewny bierny

Konstrukcja agregatu biernego Sulky CULTILINE VR jest oparta na solidnej nośnej ramie (1) dwubelkowej (100 x 100 x 6,3 mm grubości), która utrzymuje stabilność maszyny podczas dużej prędkości pracy. Dzięki trzem rzędom zębów uzyskano bardzo dobry prześwit (3). Optymalny docisk jest zapewniony przez tylny wał agregatu (2).

duży wybór wałów

WAŁY KRUSZĄCE, UGNIATAJĄCE, PIERŚCIENIOWE, GUMOWE...

 

Agregaty bierne Sulky Cultiline VR mogą być wyposażone w wał kruszący rurowy lub w wał ugniatający packer albo w ugniatający wał trapezowy pełny Tracker. Od 2020 roku te agregaty mogą być również wyposażone w wał gumowy o średnicy 520 mm. Opcjonalnie agregaty można doposażyć we włókę wyrównującą lub alternatywnie w spulchniacze śladów, aby utworzyć praktyczny agregat uprawowo-siewny, umożliwiający przygotowanie gleby oraz wysiew w jednym przejeździe.

Wał RUROWY: Ekonomiczny i przystosowany do gleb wysuszonych, wrażliwych lub z grudami. Ten typ wału pozostawia wiele małych grudek na powierzchni, co może być interesujące na glebach wrażliwych lub z tendencją do tworzenia skorup. Zestaw dodatkowych 7 rur jest proponowany jako doposażenie opcjonalne dla tego wału, aby umożliwić wyrównanie powierzchni na glebach lekkich.

Wał PACKER dzięki wzmocnionym łożyskom Ø 60 mm, został specjalnie dostosowany do współpracy z siewnikiem typu nabudowanego. Wały SULKY PACKER są uniwersalne, pracują bez zapychania się nawet w wilgotnych warunkach. Wyposażone w długie zęby wału (zapewniające rozgniatanie grudek, docisk, stabilność na zboczach) oraz w skrobaki z centralną i indywidualną regulacją specjalnie hartowane, aby zachować długą trwałość. Modele 4,00 m są wyposażone w dodatkowe wzmocnienia.

 

Bogaty wybór wałów do agregatów Cultiline VR

 

Wał TRACKER faworyzuje podsiąk kapilarny na rzędach dzięki silnemu dociskowi, przeprowadzanemu przez pierścienie. Ich rozstaw odpowiada dokładnie rozstawowi sekcji wysiewających siewnika. Siew odbywa się w strefie ugniecionej gleby dla dobrego utrzymania głębokości wysiewu. Bruzdy uformowane przez wał ułatwiają umieszczenie ziarna. Zachowuje się równą głębokość wysiewu a w kontakcie z wilgocią łączy się wszystkie warunki do osiągnięcia doskonałego rezultatu. Strefy nieugniecione między liniami wysiewu tworzą dreny w czasie opadów deszczu.

Wał GUMOWY GRAVITY: W trudnych warunkach pracy wał GRAVITY umożliwia wysiew na każdej glebie niezależnie od prędkości jazdy. Silny i jednorodny docisk na całej szerokości faworyzuje podsiąk kapilarny dla zapewnienia optymalnego kiełkowania. Wał znakomicie nadaje się do siewu na warstwie mulczowej dzięki silnej zdolności do samooczyszczenia (dzięki zastosowaniu elastycznego kauczuku). Duża średnica wału (520 mm) sprawia, że jest on bardzo ekonomiczny w zapotrzebowaniu mocy.

WYTRZYMAŁY I SOLIDNY

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

 

Testowanie w ciężkich warunkach

 

"Tor tortur" do testowania maszyny

Wszystkie agregaty bierne i aktywne SULKY CULTILINE są poddawane licznym "torturom" na specjalnie przygotowanych, zakamienionych polach testowych. Celem jest uzyskanie możliwie najbardziej odpornej maszyny, która spełni wiele wymagań podczas pracy na polu.

Bierny zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem nabudowanym jest dosyć krótki, dlatego może współpracować z ciągnikiem o mniejszych gabarytach i mniejszej mocy. 

Spulchniacze śladów z zabezpieczeniem non-stop

 

Spulchniacze śladów

Agregat bierny może być wyposażony we włókę niwelującą, która wyrówna powierzchnię gleby przed przejazdem zębów sprężystych lub w spulchniacze śladów kół ciągnika, z zabezpieczeniem non-stop. Boczne osłony agregatu chronią przed tworzeniem się kopców ziemi a ich wysokość ustawienia jest łatwo przestawiana.

W ZESTAWIE bardziej SIĘ OPŁACA

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE BIERNE

 

Zestaw uprawowo-siewny nabudowany bierny

 

Zestaw na hydropaku

Zestaw wykorzystujący hydropak do połączenia agregatu uprawowego biernego z siewnikiem zbożowym mechanicznym zawieszanym to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

Agregat uprawowo-siewny bierny nabudowany

Zestaw nabudowany bierny

Krótki zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem nabudowanym to mniejsze obciążenie tylnego podnośnika ciągnika. Na zdjęciu widać siewnik z redlicami stopkowymi.

Agregat uprawowo-siewny zawieszany z hydropackiem

 

Zestaw agregat+siewnik w transporcie

Zestawy uprawowo-siewne bierne wykorzystujące wydźwig hydrauliczny do unoszenia siewnika zawieszanego ułatwiają przeprowadzanie nawrotów na polu i transport drogami publicznymi. Hydropak jest solidnie wykonany, jest wyposażony w dwa siłowniki a jego udźwig maksymalny wynosi 2000 kg.

Zestawy są dostępne w szerokościach roboczych 3,0 i 4,0 m. Zaczep agregatu jest kategorii II i III.

Dodajmy, że wały dostępne do agregatów SULKY Cultiline VR są wyposażone we wzmocnione łożyska 60 mm.

Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza ci, u których występują pola o różnych klasach, często nabywają zestaw uprawowo siewny, do którego dobierają także aktywną bronę wirnikową. Przyczepienie i odczepienie siewnika od agregatu jest zawsze szybkie, niezależnie, czy będzie preferowane rozwiązanie z siewnikiem nabudowanym, czy z siewnikiem zbożowym zawieszanym.

Przypomnijmy, że w przypadku bron wirnikowych producent udziela 3-letniej gwarancji na główną przekładnię.

 

FILM o marce sulky

5 FAKTÓW O FRANCUSKIM PRODUCENCIE MASZYN ROLNICZYCHAKCESORIA DO AGREGATÓW UPRAWOWYCH BIERNYCH

SULKY CULTILINE VR

 • Hydropak do siewnika zawieszanego
  Hydropak do siewnika zbożowego zawieszanego ułatwia podczepienie siewnika np. Sulky Tramline CX, by utworzyć zestaw uprawowo-siewny.
 • Spulchniacze śladów kół
  Spulchniacze śladów kół ciągnika spulchniają glebę, która została ugnieciona przez koła ciągnika. Dzięki temu zagęszczenie gleby jest mniejsze i łatwiej jest utrzymać głębokość roboczą sekcji wysiewających.
 • Włóka wyrównująca
  Włóka wyrównująca niwelująca jest montowana z przodu agregatu biernego Cultiline VR. Umożliwia wyrównanie powierzchni gleby przed przejazdem sprężystych zębów roboczych agregatu biernego.
 • Wałek przelotowy do wałka turbiny
  Wałek przelotowy do wałka turbiny siewnika zbożowego pneumatycznego, który zostanie nabudowany na agregacie biernym. Praktyczne rozwiązanie, gdy użytkownik nie ma możliwości zastosowania napędu hydraulicznego turbiny.

GALERIA PRODUKTU


AGREGATY UPRAWOWE BIERNE PRZEDSIEWNE VR


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna