Pobierz prospekt siewników zbożowych Sulky Tramline >
Pobierz instrukcję obsługi siewników Sulky Tramline SE i SX > Pobierz katalog części zamiennych do siewników SULKY Tramline SE i SX > WERSJA PDF
PRODUKT ARCHIWALNY
SIEWNIKI ZBOŻOWE ZAWIESZANE
MECHANICZNE SIEWNIKI SULKY TRAMLINE SE i SX
Siewniki zbożowe SULKY Tramline SE i Tramline SX są siewnikami z mechanicznym podziałem ziarna z wykorzystaniem aparatów kołeczkowych rozdzielających materiał siewny. Siewniki mogą bardzo dokładnie wszystkie rodzaje zbóż (np. pszenicę, jęczmień, owies, żyto...), materiały grubonasienne (np. groch) jak i drobnonasienne (np. rzepak). Bogate wyposażenie standardowe oraz dużo dostępnych wyposażeń opcjonalnych ułatwiają dostosowanie siewników do specyficznych wymagań gospodarstw rolnych. Siewniki mogą być wyposażone w sekcje wysiewające stopkowe (Unisoc) z dociskiem do 20 kg/sekcję lub w redlice talerzowe (jeden talerz Unidisc na każdym rzędzie) z dociskiem do 30 kg/sekcję.
Dzwoń: 513 600 630
Zdjęcie powyżej: Siewnik zbożowy mechaniczny SULKY TRAMLINE zespolony z aktywną broną wirnikową, umożliwiający uprawę i wysiew w jednym przejeździe.
SIEWNIKI ZBOŻOWE sulky
MECHANICZNE TRAMLINE SE I SX
Siewniki zbożowe 3 i 4-metrowe
Siewniki zawieszane SULKY TRAMLINE są dostępne w wersjach o różnych szerokościach pracy: Modele SE są dostępne w wersji 3-metrowej a modele SX w szerokościach roboczych 3 i 4 metry. Dostępne są też różne pojemności zbiorników: model Tramline SE 3,0 m ma pojemność bazową zbiornika na ziarno 450 litrów i można ją zwiększyć do 700 litrów poprzez dodanie nadstawki zbiornika. Natomiast modele Tramline SX 3,0 m mają bazową pojemność 800 l (a z nadstawką 1000 litrów), a modele Tramline SX 4,0 m posiadają zbiornik o podstawowej pojemności 1100 litrów (i możliwość powiększenia do 1350 litrów poprzez dodanie nadstawki).
Odpowiedni model siewnika do potrzeb
Sulky proponuje siewniki zbożowe mechaniczne zawieszane (modele Tramline SE i SX). Siewnik zawieszany może pracować samodzielnie lub być zawieszony na hydropacku na agregacie uprawowym, może to być agregat bierny lub aktywny (brona wirnikowa). Wydźwig hydrauliczny unosi siewnik na czas wykonania nawrotu na polu i na czas transportu zestawu.
Siewnik w każdej chwili można odczepić, więc wysiew "solo" jest również możliwy.
W ZESTAWIE ŁATWIEJ
PRAKTYCZNE POŁĄCZENIE SIEWNIKA I AGREGATU
Zawsze dobre pole widzenia
Wszystko w zasięgu wzroku, więc wszystko pod kontrolą. Zestaw zapewnia nie tylko uprawę i siew w jednym przejeździe, ale także dobrą kontrolę wizualną jakości pracy.
Zestaw uprawowo-siewny wykorzystujący hydropack oferuje również łatwy dostęp do podzespołów roboczych agregatu uprawowego. To wygodne rozwiązanie. Oczywiście, siewnik zbożowy w każdej chwili można odczepić od agregatu i pracować albo samym agregatem, albo samym siewnikiem.
Silna konstrukcja siewnika opiera się na dwóch belkach nośnych. Solidny, monoblokowy zbiornik spoczywa na ramie, nie jest elementem nośnym maszyny. Taka budowa sprawia, że siewniki zbożowe SULKY TRAMLINE są bardzo silne i mogą być intensywnie i bezpiecznie użytkowane.
Siewnik na hydropaku
Praktyczne rozwiązanie: brona wirnikowa, na której został zamontowany wydźwig (silny i stabilny sprzęg z dwoma siłownikami hydraulicznymi - hydropak) hydrauliczny do siewnika zawieszanego. Dostępne są więc zestawy 3 i 4-metrowe, w zależności od tego, jaki zestaw jest potrzebny w gospodarstwie rolnym.
redlice stopkowe lub redlice talerzowe
DOSTOSOWANIE SIEWNIKA DO WARUNKÓW POLOWYCH
Jeśli gleba pod zasiew jest dobrze przygotowana, to ekonomicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie redlic stopkowych. W przypadku trudniejszych warunków glebowych lub siewu, gdy na polu są resztki roślinne dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie redlic talerzowych.
Ramię sekcji wysiewającej charakteryzuje się wysokim prześwitem, sekcje wysiewające mają też dużo wolnej przestrzeni między pierwszym a drugim rzędem redlic (320 mm). Ramię sekcji jest tak zwanego "dwustronnego działania", co oznacza, że można zwiększyć docisk sekcji lub zmniejszyć go poprzez przestawienie pozycji sprężyny na górnym łączniku. Oczywiście siewniki są też wyposażone w centralną regulację docisku, na ramie siewnika, którą obsługuje się w prosty sposób za pomocą korby, jak pokazano na zdjęciu poniżej.
DLACZEGO REDLICE TALERZOWE?
SKĄD TA POPULARNOŚĆ REDLIC TALERZOWYCH?
Rozwiązanie Sulky: jednotalerzowa sekcja wysiewająca ma wiele zalet: talerze wysiewające są bezobsługowe, centralne łożysko jest z dwoma rzędami kulek. Talerz został wykonany z kutej stali, ekstra twardej, hartowanej borem (produkcja we Francji). Skrobak i jednocześnie redlica wysiewająca jest wykonana z twardego żeliwa. Ramię sekcji wysiewającej bardzo wytrzymałe, średnica Ø 43 mm. Element przeciw zapychaniu redlicy wykonany z tworzywa sztucznego. Bardzo dobre toczenie się talerza jest zapewnione dzięki odpowiednim kątom pracy i nachylenia.
Kąt natarcia, wynoszący 5 stopni, zapewnia lepsze toczenie się talerza, nawet na glebach lekkich (piaszczystych). Dzięki takiemu ustawieniu talerz lepiej się toczy a bruzda jest łatwiejsza do przygotowania. Średnica talerza 300 mm i odpowiedni kąt natarcia zapewnia lepsze toczenie się talerza i jego właściwości tnące.
kółka dociskowe to lepsze wschody
LEPSZY KONTAKT ZIARNA Z GLEBĄ
Siewnik do rzepaku
Dobrym rozwiązaniem w siewie rzepaku jest zastosowanie kółek dociskowych (nazywanych często również kółkami ugniatającymi lub rolkami ugniatającymi albo rolkami dociskowymi). Kontakt ziarna z glebą jest lepszy, ziarno ma lepszy dostęp do wilgoci, dzięki czemu późniejsze wschody są równiejsze i szybsze.
Kółka ugniatające 40 mm
Koła dociskowe można ustawić w jednej z 8 dostępnych pozycji, dzięki czemu ugniatanie jak i utrzymanie głębokości wysiewu będą zachowane. W warunkach zbyt dużej wilgoci, kiedy zwykle się nie sieje, ale ponaglają terminy agrotechniczne, kółka można unieść, aby nie dotykały ziemi i nie obklejały się. Kółka ugniatające mają szerokość 40 mm i są wykonane z "miękkiej" gumy kauczukowej, dzięki czemu same się czyszczą.
FILM O MARCE I MASZYNACH SULKY
AKCESORIA DO SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH
TRAMLINE SE I SX
- Kółka dociskowe do sekcji wysiewającychKółka dociskowe do sekcji wysiewających stopkowych lub talerzowych. Kółka ugniatające pełnią podwójną rolę: zapewniają docisk, czyli poprawiają kontakt ziarna z glebą oraz wspomagają utrzymanie równomiernej głębokości wysiewu.
- Znaczniki przedwschodowe talerzoweZnaczniki przedwschodowe talerzowe są obsługiwane hydraulicznie, przydatne w przypadku wyznaczania ścieżek technologicznych i późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. oprysków przed fazą wzrostu roślin.
- Hydropak - wydźwig do siewnikaHydropak - wydźwig hydrauliczny do siewnika zawieszanego umożliwia zespolenie siewnika Tramline SE i SX z agregatem biernym lub z broną wirnikową tworząc w ten sposób zestaw uprawowo-siewny.
- Docisk hydrauliczny sekcji wysiewającychDocisk hydrauliczny sekcji wysiewających eliminuje konieczność stosowania korby na siewniku celem ustawienia siły docisku sekcji wysiewających. Podzespół posiada 2 pozycje regulacji: odciążającą i zwiększającą docisk sekcji wysiewających.
OCEŃ PRODUKT
Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.
Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.
Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.
WASZE OPINIE
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Masz pytanie zadaj je do specjalisty
Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.
Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.
Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.
ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU
Przetestuj maszynę osobiście
Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.
Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.
WNIOSEK PROW
Wykorzystaj dotację unijną
Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.
Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zapytaj nas o więcej szczegółów
Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.
Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.
FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%
Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0%
Dzwoń: 513 600 630
CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?
Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.
CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?
- od 0% - finansowanie fabryczne
- raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
- możliwość finansowania VAT
- elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
- możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
- możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania