Ocen produkt

   Sulky - Siewniki - XEOS TF

300 - 600 CM

Pobierz prospekt siewników Sulky XEOS TF, Progress P i współpracujących agregatów (2021) >

 Pobierz prospekt siewników zbożowych Sulky XEOS (wszystkie modele do 2020) >

Pobierz instrukcję obsługi siewników Sulky XEOS TF >    Pobierz katalog części siewników Sulky XEOS TF >

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

WYDAJNE ZESTAWY DO UPRAWY I SIEWU

WYSOKA WYDAJNOŚĆ POLOWA

 

XEOS TF to siewnik pneumatyczny dla firm usługowych i gospodarstw wielkoobszarowych. Zbiornik na ziarno tego siewnika jest montowany z przodu ciągnika. Zyskuje się nie tylko na równomiernym obciążeniu ciągnika, ale również na łatwości dostępu do wszystkich podzespołów regulacyjnych zestawu uprawowo-siewnego. Zbiornik czołowy siewnika XEOS TF to ważny atut dla firm świadczących usługi dla rolnictwa oraz dla rolników i przedsiębiorców, którzy poszukują osiągów i opłacalności.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Siewnik Sulky XEOS TF ze zbiornikiem czołowym na ziarno

Zbiornik czołowy XEOS TF SULKY jest uniwersalny i oferuje liczne możliwości kombinacji: wysiew zbóż, wysiew międzyplonów, wysiew nawozów granulowanych. Łatwy dostęp do załadunku i duża pojemność oferują dużą autonomię i umożliwiają poruszanie się po drodze publicznej bez konieczności pilotowania (wersje na ramie składanej lub sztywnej ‹ 4 m). Wyposażony w głowicę rozdzielającą ziarno oraz uniwersalny dozownik może siać zarówno rzepak jak i bobik lub wysiewać nawóz granulowany, nie trzeba w nim zmieniać żadnych wkładów. Dozownik jest napędzany silnikiem elektrycznym a odczyt prędkości zapewnia radar.

 

Zbiornik czołowy Sulky XEOS TF i brona wirnikowa z zamontowanymi sekcjami wysiewającymi

 

PRAKTYCZNA, WYDAJNA I PRECYZYJNA KONSTRUKCJA

ODPOWIEDNIE ROZMIESZCZENIE MASY I OBCIĄŻENIA CIĄGNIKA

 

XEOS TF z broną wirnikową

 

Ciągnik równomiernie obciążony

Konstrukcja zestawu XEOS TF jest prosta: z przodu ciągnika zawieszony jest zbiornik na ziarno, dostępne pojemności to 1000, 1500 lub 1800 litrów.

Głowica rozdzielająca ziarno na siewniku

Z tyłu ciągnika znajduje się brona wirnikowa, na której z kolei zamontowane są sekcje wysiewające: z redlicami stopkowymi UNISOC (docisk do 20 kg/sekcję) lub z redlicami dwutalerzowymi TWINDISC (docisk do 50 kg/sekcję) i kółkami ugniatającymi albo z redlicami talerzowymi CULTIDISC (docisk do 100 kg/sekcję) również z rolkami ugniatającymi.

Agregat uprawowo-siewny SULKY XEOS TF

Rozmieszczenie elementów: zestaw XEOS TF

 

Wysoka wydajność dzięki dużej szerokości pracy

Potężne gabaryty całego zestawu uprawowo-siewnego, dostępne duże pojemności zbiornika czołowego XEOS TF sprawiają, że maszyna jest autonomiczna, może pracować w wydajny i efektywny sposób.

Wał przedni oponowy Pack-Drive

Opcjonalny, czołowy wał oponowy Pack-Drive jest samo kierujący. Jego montaż odbywa się fabrycznie. Koła zostały wyposażone w ogumienie 11.5/80-15. Dzięki swojemu miejscu zamontowania wał oponowy umożliwia uzyskać równomierny docisk, niezależnie od ilości ziarna znajdującego się w zbiorniku. Duża średnica kół wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania mocy, nawet w trudnych warunkach glebowych. Wał oponowy jest zalecany do pracy zestawu po orce lub na głębokiej warstwie mulczowej, aby uchronić zestaw przed "zapadaniem" się w glebie.

Siewnik Sulky XEOS TF w połączeniu z broną wirnikową: czołowy zbiornik równomiernie dociąża przód ciągnika. Dzięki temu cały zestaw maszyna-ciągnik jest bardziej stabilny.

Dostępne szerokości robocze zestawy są od 3,0 do 6,0 m. Dostępne są także ramy składane hydraulicznie w zależności od zastosowanych sekcji wysiewających. 

Głowica rozdzielająca ziarno jest pneumatyczna, materiał siewny jest równomiernie doprowadzany do każdej sekcji wysiewającej. Dozownik ziarna jest napędzany elektrycznie, więc dawka jest zawsze precyzyjnie zachowana. Kontrola siewnika odbywa się za pomocą konsoli elektronicznej, umieszczonej w kabinie ciągnika.

 

 

IMPONUJĄCE OSIĄGI

TO COŚ WIĘCEJ NIŻ SIEWNIK ZBOŻOWY


Wydajny i dokładny w pracy - siewnik XEOS TF

Pneumatyczne siewniki zbożowe Sulky XEOS TF dzięki zastosowanemu dozownikowi mogą także służyć do podsiewania nawozu granulowanego, na przykład we współpracy z siewnikiem punktowym. Możliwość zastosowania nawozu granulowanego i materiału siewnego pozwala na wykorzystanie zestawu przez cały rok. Zbiornik czołowy TF może być także wykorzystany do wysiewu międzyplonów. Ilość zastosowań jest duża. 

Agregat uprawowo-siewny o dużej szerokości roboczej

Wysiew zbóż w połączeniu z sekcjami wysiewającymi: SULKY proponuje aż 27 wersji ram z sekcjami wysiewającymi do połączenia ze zbiornikiem czołowym XEOS TF. Zbiornik czołowy umożliwia lepsze rozłożenie obciążeń na ciągniku, mniejsze obciążenie na tylną oś i zmniejszenie ugniatania gleby. 

 

Zbiornik czołowy XEOS TF współpracujący z siewnikiem punktowym Monosem

Dozownik zbiornika czołowego SULKY jest wykonany ze stali nierdzewnej i jest zintegrowany z zasuwką odizolowującą dla podsiewania nawozem granulowanym. Zbiornik może więc współpracować z siewnikiem punktowym celem zapewnienia nawożenia nawozami granulowanymi. Specjalna głowica SULKY do wysiewu nawozów granulowanych (6-8 lub 12 rzędów) z cyklonem dekompresującym jest dostępna. W takim przypadku należy wyposażyć zbiornik w specjalny inżektor do nawozów granulowanych z odprowadzeniem pyłu na glebę.

 

Głowica rozdzielająca PRECYZJA GWARANTOWANA

RÓWNY PODZIAŁ DAWKI NA HEKTAR

 

Głowica rozdzielająca pneumatycznie ziarno

 

Pneumatyczny podział ziarna

Specjalnie zaprojektowany kształt głowicy rozdzielającej ziarno SULKY ADS daje możliwość odpowiedniego wymieszania materiału siewnego z powietrzem. Wewnątrz głowicy nie ma martwych stref, w których ziarno byłoby blokowane lub unoszone. Materiał siewny jest równomiernie rozprowadzany, podzielony na wszystkie otwory wylotowe i transportowany za pomocą silnego strumienia powietrza. 

Układ rozdzielania ziarna i dozownik elektryczny

Elektryczny dozownik ziarna

Dozownik ziarna jest napędzany elektrycznie, nie potrzeba żadnych dodatkowych wałków dozujących do przestawienia dozownika z wysiewu pszenicy na wysiewu na przykład rzepaku. Wystarczy przesunąć jedno zespolone koło zębate i gotowe!

 

DANE TECHNICZNE I DOSTĘPNE MODELE

SULKY XEOS TF ORAZ WSPÓŁPRACUJĄCE SEKCJE WYSIEWAJĄCE

 

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI CZOŁOWYCH ZBIORNIKÓW XEOS TF:

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI CZOŁOWYCH ZBIORNIKÓW XEOS TF

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI CZOŁOWYCH ZBIORNIKÓW XEOS TF ORAZ MOŻLIWOŚCI WAŁU PRZEDNIEGO:

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI CZOŁOWYCH ZBIORNIKÓW XEOS TF

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE, MASY I ROZMIARY GABARYTOWE:

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

DOSTĘPNE SEKCJE WYSIEWAJĄCE (STOPKOWE UNISOCS P20, DWUTALERZOWE TWINDISC P50 ORAZ TALERZOWE CULTIDISC P100:

Dane techniczne dostępne dostępne sekcje

 

 

FAKTY O SIEWNIKACH I ROZSIEWACZACH  SULKY

FILM O MARCE SULKY



AKCESORIA DO ZBIORNIKÓW CZOŁOWYCH

SIEWNIKÓW SULKY XEOS TF

 • Zbiornik DUO
  Dodatkowy zbiornik DUO o pojemności 70 litrów umożliwia dawkowanie drobnego materiału (np. poplonów) w trakcie wysiewu i pracy.
 • Układ kontroli wysiewu
  Układ kontroli wysiewu - kontroler wysiewu kompatybilny z ISOBUS kontroluje, czy przewody prowadzące dozowany materiał siewny nie są zapchane.
 • Przedni wał
  Przedni wał z kołami ogumionymi (ogumienie 11.5/80-15) jest samoskrętny, odciąża zbiornik czołowy, dobrze kopiuje ukształtowanie gleby.
 • Pakiet E-Drive
  Pakiet E-Drive jest pakietem wyposażeń kompatybilnym z normą ISOBUS. W zależności od wyposażenia siewnika i jego głowicy rozdzielającej materiał siewny wiele funkcjonalności jest możliwych: ścieżkowanie matrycowe, siew połową siewnika, stosowanie rozwiązań rolnictwa precyzyjnego (np. obsługa zmiennego dawkowania TC-GEO, Stop and GO Section Control).

GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI ZE ZBIORNIKAMI CZOŁOWYMI SULKY XEOS TF


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna