SIEWNIKI ZBOŻOWE  PNEUMATYCZNE

SULKY XEOS MD I HD

 

Siewniki zbożowe SULKY XEOS MD i XEOS HD są siewnikami z podziałem ziarna za pomocą dozownika (napędzanego mechanicznie lub elektrycznie) oraz za pomocą głowicy pneumatycznie rozdzielającej precyzyjnie ziarno na rzędy Sulky ADS-Inside. Siewniki mogą dokładnie wysiewać wszystkie zboża (np. pszenica, jęczmień, owies, żyto...), grubonasienne (np. groch) jak i drobnonasienne (np. rzepak). Bogate wyposażenie standardowe oraz dużo dostępnego wyposażenia opcjonalnego i specjalistycznego, sprawiają, że siewniki można dostosować do specyficznych wymagań gospodarstwa rolnego.

Produkcja siewników Sulky XEOS MD i HD zakończyła się w 2019 roku. W miejsce tych siewników, od 2020 roku proponowane są nowe modele siewników pneumatycznych nabudowanych: siewniki pneumatyczne Sulky MASTER P oraz Sulky PROGRESS P. Każdy z tych siewników można połączyć w zestaw uprawowo-siewny, np. z broną wirnikową Sulky Cultiline HR lub w przypadku siewnika Progress P100 z agregatem talerzowym Sulky Cultiline XR

W naszej ofercie maszyn okazyjnych znajdą Państwo również siewniki XEOS, zachęcamy do zapoznania się z ofertą specjalną siewników SULKY.

 

Zestaw uprawowo-siewny Sulky XEOS HD 3,0 m + brona wirnikowa HR 3000.19

W PARZE RAŹNIEJ

ZESTAW UPRAWOWO-SIEWNY PNEUMATYCZNY

 

Siewnik zbożowy XEOS MD nabudowany na bronie wirnikowej

 

XEOS MD 3,0 m na bronie wirnikowej

Siewnik zbożowy pneumatyczny Sulky XEOS MD 3,0 m z redlicami talerzowymi, nabudowany na bronie wirnikowej: dzięki temu uzyskuje się ekonomiczny zestaw uprawowo-siewny. Siewnik posiada mechaniczny napęd dozownika, przenoszony z koła ostrogowego oraz turbinę z napędem mechanicznym, przenoszonym za pomocą wałka przegubowo-teleskopowego z WOM ciągnika.

Agregat uprawowo-siewny pneumatyczny XEOS HD z broną wirnikową

 

XEOS HD 4,0 m w zestawie z broną wirnikową

Siewniki zbożowe XEOS HD dostępne w szerokościach pracy 3,0 oraz 4,0 m dysponują zbiornikiem na ziarno o większej pojemności. Napęd turbiny jest hydrauliczny a dozownik napędzany elektrycznie. To wydajne, solidne maszyny, które jako zestaw łączą uprawę i wysiew w jednym przejeździe. Na zdjęciu widać siewnik XEOS HD wyposażony w redlice talerzowe UNIDISC z rolkami dociskowymi, w boczne znaczniki przejazdów oraz w znaczniki przedwschodowe.

Z GŁOWĄ  NA KARKU

CZYLI PNEUMATYCZNA GŁOWICA ROZDZIELAJĄCA ZIARNO

Precyzyjny podział ziarna ADS

 

Podział ziarna - serce i głowa siewnika

Specjalnie zaprojektowana głowica rozdzielająca ziarno SULKY ADS umożliwia odpowiednie wymieszanie materiału siewnego z powietrzem. Wewnątrz głowicy nie ma martwych stref, w których ziarno unosiłoby się, lewitowało i nie było prowadzone do wylotów z głowicy. Jest wręcz przeciwnie, ziarno jest równomiernie rozprowadzone, podzielone na wyloty i transportowane silnym strumieniem powietrza. 

Ziarno opuszczając głowicę jest niesione strumieniem powietrza. Na poziomie sekcji wysiewającej został umieszczony odpowietrznik, odprowadzający nadmiar powietrza, by nie było wydmuchiwane poza bruzdę.

Równomierne wschody!

 

Piękne, równomierne wschody

Podział ziarna i wysiew w odpowiedniej dawce, równomiernie rozmieszczonej na wszystkich sekcjach wysiewających siewnika, odpowiednia głębokość robocza i docisk zapewniony przez kółka ugniatające zamontowane za redlicą stopkową lub talerzową - to podstawowe warunki, które trzeba spełnić, aby uzyskać prawidłowy wysiew, a potem równomierne i szybkie wschody na polu.

Głowica rozdzielająca współpracuje z dozownikiem i turbiną: dozownik odpowiednio dba o równą dawkę, turbina natomiast zapewnia odpowiedni strumień powietrza do transportu ziarna. Dzięki temu osiąga się znakomite umieszczenie ziarna w glebie.

Jaki jest efekt? Wystarczy popatrzeć na zdjęcie powyżej!

 

FILM O PRODUCENCIE SIEWNIKÓW SULKY

5 FAKTÓW O SULKYAKCESORIA DO SIEWNIKÓW PNEUMATYCZNYCH

XEOS MD I HD

 • Kółka ugniatające
  Kółka ugniatające do siewnika XEOS MD lub HD z redlicami talerzowymi UNIDISC zapewniają równomierne dociśnięcie ziarna i kontakt ziarna z glebą.
 • Radar
  Radar do odczytu prędkości jazdy do siewników XEOS MD zapewnia precyzyjny odczyt rzeczywistej prędkości roboczej.
 • Znaczniki przedwschodowe
  Opcjonalne znaczniki przedwschodowe hydrauliczne służą do wyznaczania ścieżek przejazdowych służących do późniejszych przejazdów pielęgnacyjnych na uprawie.
 • Napęd hydrauliczny turbiny
  Opcjonalny napęd hydrauliczny turbiny siewnika XEOS MD jest przydatny, gdy użytkownik nie chce używać standardowego napędu WOM za pomocą wałka napędowego.

GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI I ZESTAWY UPRAWOWO SIEWNE SULKY XEOS MD I HD

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna