Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
 • ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia Cultiline VR w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który ustali szczegóły prezentacji.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach swojego gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

  zachód słońca na polu Korbanek

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  5
  5 (1 głos.)

AGREGATY UPRAWOWE BIERNE

SULKY CULTILINE VR

 

CULTILINE VR to agregat uprawowy przedsiewny zawieszany, wyposażony w trzy rzędy zębów sprężystych (35x12 mm). Agregat z zębami CULTILINE VR jest dostępny w szerokościach pracy 3,0 m, 3,5m oraz 4,0 m. To solidnie wykonana maszyna o zwartych gabarytach, przeznaczona do optymalnego przygotowania warstwy siewnej. Agregat może pracować sam lub z siewnikiem nabudowanym albo z siewnikiem zawieszanym na hydropaku. Agregat bierny jest przeznaczony na lekkie gleby. Ekonomiczny w zakupie, szybki w pracy i oszczędny w użytkowaniu znakomicie sprawdza się na glebach lekkich i wcześniej dobrze przygotowanych. Charakteryzuje się solidną ramą, wysokiej jakości dociskiem zapewnionym przez wał oraz trzema rzędami zębów sprężystych.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Zestaw uprawowo-siewny bierny

 

EKONOMICZNE ROZWIĄZANIA

AGREGAT PRZEDSIEWNY lub UPRAWOWO-SIEWNY

 

Agregaty uprawowe bierne przedsiewne Sulky Cultiline VR

 

Przedsiewny agregat uprawowy bierny

Bierne rozwiązania w agregatach przedsiewnych charakteryzują się licznymi zaletami. Maszyna nie wymaga żadnej przekładni (jak ma to miejsce w bronach wirnikowych). Agregat jest dużo lżejszy, może więc współpracować z ciągnikiem o mniejszej mocy.

Solidna budowa agregatu opierająca się na solidnej ramie oraz monoblokowemu trzypunktowemu układowi zawieszenia umożliwia nabudowanie na nim siewnika zbożowego mechanicznego, ewentualnie na zamontowanie hydropaku, na którym można zawiesić siewnik zawieszany, jeżeli użytkownik preferuje rozwiązanie, by szybko móc odczepić siewnik i móc nim pracować samodzielnie, niezależnie od agregatu.

Budowę wału uzupełnia wał, dzięki któremu ustawia się głębokość roboczą maszyny, na wale spoczywają też mocowania do siewnika nabudowanego. Do wyboru są różne wały, opisane poniżej.

Konstrukcja agregatu biernego Sulky VR

 

Zestaw uprawowo-siewny bierny

Konstrukcja agregatu biernego Sulky CULTILINE VR jest oparta na solidnej nośnej ramie (1) dwubelkowej (100 x 100 x 6,3 mm grubości), która utrzymuje stabilność maszyny podczas dużej prędkości pracy. Dzięki trzem rzędom zębów uzyskano bardzo dobry prześwit (3). Optymalny docisk jest zapewniony przez tylny wał agregatu (2).

duży wybór wałów

WAŁY KRUSZĄCE, UGNIATAJĄCE, PIERŚCIENIOWE, GUMOWE...

 

Agregaty bierne Sulky Cultiline VR mogą być wyposażone w wał kruszący rurowy lub w wał ugniatający packer albo w ugniatający wał trapezowy pełny Tracker. Od 2020 roku te agregaty mogą być również wyposażone w wał gumowy o średnicy 520 mm. Opcjonalnie agregaty można doposażyć we włókę wyrównującą lub alternatywnie w spulchniacze śladów, aby utworzyć praktyczny agregat uprawowo-siewny, umożliwiający przygotowanie gleby oraz wysiew w jednym przejeździe.

Wał RUROWY: Ekonomiczny i przystosowany do gleb wysuszonych, wrażliwych lub z grudami. Ten typ wału pozostawia wiele małych grudek na powierzchni, co może być interesujące na glebach wrażliwych lub z tendencją do tworzenia skorup. Zestaw dodatkowych 7 rur jest proponowany jako doposażenie opcjonalne dla tego wału, aby umożliwić wyrównanie powierzchni na glebach lekkich.

Wał PACKER dzięki wzmocnionym łożyskom Ø 60 mm, został specjalnie dostosowany do współpracy z siewnikiem typu nabudowanego. Wały SULKY PACKER są uniwersalne, pracują bez zapychania się nawet w wilgotnych warunkach. Wyposażone w długie zęby wału (zapewniające rozgniatanie grudek, docisk, stabilność na zboczach) oraz w skrobaki z centralną i indywidualną regulacją specjalnie hartowane, aby zachować długą trwałość. Modele 4,00 m są wyposażone w dodatkowe wzmocnienia.

 

Bogaty wybór wałów do agregatów Cultiline VR

 

Wał TRACKER faworyzuje podsiąk kapilarny na rzędach dzięki silnemu dociskowi, przeprowadzanemu przez pierścienie. Ich rozstaw odpowiada dokładnie rozstawowi sekcji wysiewających siewnika. Siew odbywa się w strefie ugniecionej gleby dla dobrego utrzymania głębokości wysiewu. Bruzdy uformowane przez wał ułatwiają umieszczenie ziarna. Zachowuje się równą głębokość wysiewu a w kontakcie z wilgocią łączy się wszystkie warunki do osiągnięcia doskonałego rezultatu. Strefy nieugniecione między liniami wysiewu tworzą dreny w czasie opadów deszczu.

Wał GUMOWY GRAVITY: W trudnych warunkach pracy wał GRAVITY umożliwia wysiew na każdej glebie niezależnie od prędkości jazdy. Silny i jednorodny docisk na całej szerokości faworyzuje podsiąk kapilarny dla zapewnienia optymalnego kiełkowania. Wał znakomicie nadaje się do siewu na warstwie mulczowej dzięki silnej zdolności do samooczyszczenia (dzięki zastosowaniu elastycznego kauczuku). Duża średnica wału (520 mm) sprawia, że jest on bardzo ekonomiczny w zapotrzebowaniu mocy.

WYTRZYMAŁY I SOLIDNY

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

 

Testowanie w ciężkich warunkach

 

"Tor tortur" do testowania maszyny

Wszystkie agregaty bierne i aktywne SULKY CULTILINE są poddawane licznym "torturom" na specjalnie przygotowanych, zakamienionych polach testowych. Celem jest uzyskanie możliwie najbardziej odpornej maszyny, która spełni wiele wymagań podczas pracy na polu.

Bierny zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem nabudowanym jest dosyć krótki, dlatego może współpracować z ciągnikiem o mniejszych gabarytach i mniejszej mocy. 

Spulchniacze śladów z zabezpieczeniem non-stop

 

Spulchniacze śladów

Agregat bierny może być wyposażony we włókę niwelującą, która wyrówna powierzchnię gleby przed przejazdem zębów sprężystych lub w spulchniacze śladów kół ciągnika, z zabezpieczeniem non-stop. Boczne osłony agregatu chronią przed tworzeniem się kopców ziemi a ich wysokość ustawienia jest łatwo przestawiana.

W ZESTAWIE bardziej SIĘ OPŁACA

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE BIERNE

 

Zestaw uprawowo-siewny nabudowany bierny

 

Zestaw na hydropaku

Zestaw wykorzystujący hydropak do połączenia agregatu uprawowego biernego z siewnikiem zbożowym mechanicznym zawieszanym to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

Agregat uprawowo-siewny bierny nabudowany

Zestaw nabudowany bierny

Krótki zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem nabudowanym to mniejsze obciążenie tylnego podnośnika ciągnika. Na zdjęciu widać siewnik z redlicami stopkowymi.

Agregat uprawowo-siewny zawieszany z hydropackiem

 

Zestaw agregat+siewnik w transporcie

Zestawy uprawowo-siewne bierne wykorzystujące wydźwig hydrauliczny do unoszenia siewnika zawieszanego ułatwiają przeprowadzanie nawrotów na polu i transport drogami publicznymi. Hydropak jest solidnie wykonany, jest wyposażony w dwa siłowniki a jego udźwig maksymalny wynosi 2000 kg.

Zestawy są dostępne w szerokościach roboczych 3,0 i 4,0 m. Zaczep agregatu jest kategorii II i III.

Dodajmy, że wały dostępne do agregatów SULKY Cultiline VR są wyposażone we wzmocnione łożyska 60 mm.

Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza ci, u których występują pola o różnych klasach, często nabywają zestaw uprawowo siewny, do którego dobierają także aktywną bronę wirnikową. Przyczepienie i odczepienie siewnika od agregatu jest zawsze szybkie, niezależnie, czy będzie preferowane rozwiązanie z siewnikiem nabudowanym, czy z siewnikiem zbożowym zawieszanym.

Przypomnijmy, że w przypadku bron wirnikowych producent udziela 3-letniej gwarancji na główną przekładnię.

 

FILM o marce sulky

5 FAKTÓW O FRANCUSKIM PRODUCENCIE MASZYN ROLNICZYCH

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna