Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
 • WNIOSEK PROW

   

  europejski fundusz rolny logo PROW logo

  Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu
  maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW. Po
  wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi sie do Ciebie doradca, który
  oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi z którego programu skorzystać
  oraz przeprowadzic Cię przez cały proces wnioskowania.

  1 EURO logo

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.
Ocen produkt

  Sulky - Agregaty - Cultiline XR

300 - 400 CM

 

Pobierz prospekt wszystkich agregatów Sulky CULTILINE >

Pobierz instrukcję obsługi agregatów talerzowych Sulky Cultiline XR >    Pobierz katalog części agregatów talerzowych Sulky Cultiline XR >

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

agregat talerzowy XR

DO SZYBKIEJ UPRAWY PRZED SIEWEM

 

Agregaty talerzowe SULKY CULTILINE XR to zawieszane dwurzędowe maszyny, mogące pracować solo lub mogące współpracować z pneumatycznymi siewnikami zbożowymi Sulky XEOS PRO oraz najnowszymi siewnikami pneumatycznymi SULKY PROGRESS P. Agregat talerzowy Sulky CULTILINE XR jest dostępny w szerokościach 3,00 m, 3,50 m i 4,00 m, umożliwia uzyskanie bardzo dużej prędkości roboczej, powyżej 12 km/h. Przygotowanie gleby przez agregat jest bardzo dobre: strumień uprawionej gleby jest wyrównywany za pomocą zagarniacza umieszczonego za dwoma rzędami talerzy roboczych. Natomiast wał zamocowany z tyłu zapewnia odpowiedni docisk gleby przed przejazdem sekcji wysiewających (do wyboru są różne wały: wał Packer 550, gumowy Gravity 520 lub pierścieniowy Tracker 550).

Jak łatwo stwierdzić agregat talerzowy nie potrzebuje wałka napędowego ani ciężkich przekładni napędzających wirniki, jak ma to miejsce w bronach wirnikowych, a to oznacza, że możliwa jest współpraca z ciągnikiem na niższej prędkości obrotowej silnika, a to z kolei daje największe oszczędności w zużyciu paliwa. Agregat talerzowy XR umożliwia zmniejszenie kosztów o połowę w porównaniu z broną aktywną.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Agregat talerzowy Sulky Cultiline XR dla szybkiej pracy

ZESTAW UPRAWOWO-SIEWNY

UPRAWA I SIEW W JEDNYM PRZEJEŹDZIE

 

Zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem Sulky XEOS PRO

 

Agregat talerzowy z siewnikiem XEOS PRO

 

Agregaty talerzowe Cultiline XR można łączyć z siewnikami zbożowymi pneumatycznymi nabudowanymi XEOS PRO w zestaw uprawowo-siewny. Docisk sekcji wysiewających siewnika do 80 kg/sekcję to dobre rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie uproszczenia w uprawie i w siewie.

Siewnik pneumatyczny XEOS PRO nabudowany na agregacie talerzowym

Zestawy uprawowo-siewne pneumatyczne dają wiele zalet, między innymi dużą pojemność zbiornika na ziarno, dokładny podział ziarna co do dawki i co do rozmieszczenia na poszczególne rzędy siewnika. 

Agregat talerzowy w takim zestawie to oszczędność na paliwie, lepsza wydajność, gdyż szybkość robocza jest o wiele większa niż w przypadku brony wirnikowej. Praca jest możliwa na ściernisku, na warstwach mulczowych, w warunkach uproszczonych.

Duży docisk sekcji wysiewających (do 80 kg/sekcję w siewnikach XEOS PRO i do 100 kg/sekcję w siewnikach PROGRESS P100) zapewnia równomierność w utrzymaniu głębokości wysiewu.

W zestawie uprawowo-siewnym z siewnikiem pneumatycznym PROGRESS P100

 

W zestawie z siewnikiem PROGRESS P100

Od 2020 roku możliwe jest również łączenie agregatów talerzowych XR w agregaty uprawowo-siewne z nowoczesnymi siewnikami pneumatycznymi PROGRESS P100 z sekcjami talerzowymi o docisku do 100 kg/sekcję oraz kółkami ugniatającymi.

 

Siewnik PROGRESS P100 nabudowany na agregacie talerzowym

 

PROSTA ALE WYTRZYMAŁA BUDOWA

DO SZYBKIEJ I PEWNEJ PRACY

 

Agregat talerzowy przedsiewny XR

 

Najczęściej z wałem gumowym

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wału gumowego Gravity o średnicy 520 mm. Wał gumowy charakteryzuje się silnym i równomierny docisk na całej szerokości roboczej, a to oznacza optymalne kiełkowanie i zmniejszenie parowania w warunkach suchych. Miękkie kauczukowe ogumienie daje zdolność do samooczyszczenia umożliwiającą uzyskanie wyższych prędkości roboczych. Agregat ma także niskie zapotrzebowanie mocy.

Z wałem Gravity 520 mm

 

Szybka i pewna praca

Prędkość jest jego sprzymierzeńcem: dzięki talerzom roboczym o średnicy 415 mm, agregat talerzowy CULTILINE XR jest przystosowany do pracy na powierzchni mulczowej, z prędkością roboczą w zakresie 12 do 15 km/h. Przygotowanie gleby jest udoskonalone: strumień gleby jest wyrównany za pomocą zagarniacza umieszczonego tuż za dwoma rzędami talerzy. Mają Państwo do wyboru różne wały: wał ugniatający, metalowy PACKER 550 mm, wał trapezowy pełny, metalowy TRACKER 550 mm lub wał gumowy GRAVITY 520 mm. Oczywiście inne wały też są możliwe:

Wały do agregatów talerzowych XR

 

 

Film 5 faktów o sulky

FILM O MARCE I PRODUCENCIE MASZYN SULKY

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna