Ocen produkt

  Sulky Tramline CE i CX

300 - 400 CM

Pobierz prospekt siewników zbożowych Sulky Tramline >

Pobierz instrukcje obsługi siewników Sulky TRAMLINE CE i CX >    Pobierz katalog części siewników Sulky Tramline CE i CX >    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

siewniki zbożowe mechaniczne

NABUDOWANE - SULKY TRAMLINE CE i CX

 

Siewniki zbożowe SULKY Tramline CE i Tramline CX są siewnikami z mechanicznym podziałem ziarna za pomocą aparatów kołeczkowych. Dokładnie mogą wysiewać wszystkie zboża (np. pszenica, jęczmień, owies, żyto...), grubonasienne (np. groch) jak i drobnonasienne (np. rzepak). Bogate wyposażenie standardowe oraz dużo dostępnego wyposażenia opcjonalnego i specjalistycznego, sprawiają, że siewniki można dostosować do specyficznych wymagań gospodarstwa rolnego.

Siewniki zbożowe mechaniczne, nabudowane SULKY są dostępne w 2 modelach: 
- TRAMLINE CE w szerokości 3,0 metrów, dostępne pojemności to 550 oraz 800 litrów
- TRAMLINE CX w szerokościach 3,0 m (dostępne pojemności to 800 oraz 1000 litrów) i 4,0 m (dostępne pojemności to 1100 oraz 1350 litrów).

 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

Siewnik zbożowy mechaniczny Sulky TRAMLINE CX

Zdjęcie powyżej: Siewnik zbożowy mechaniczny SULKY TRAMLINE z broną wirnikową, czyli aktywny nabudowany zestaw uprawowo-siewny.

sekcje WYSIEWAJĄCE

REDLICE STOPKOWE LUB TALERZOWE

 

Redlice stopkowe lub talerzowe - wybór do siewnika SULKY

W zależności od warunków glebowych i preferencji użytkownika, mechaniczne siewniki zbożowe Sulky Tramline mogą być wyposażone w sekcje wysiewające stopkowe (Unisoc) lub w redlice talerzowe (Unidisc). Zarówno redlica stopkowa jak i redlica talerzowa mogą być wyposażone opcjonalnie w rolkę ugniatającą, bardzo przydatną np. przy wysiewie rzepaku, by zapewnić szybkie i równomierne wschody. 

« Dwustronne działanie ramienia sekcji to idealne rozwiązanie dla ustawienia głębokości wysiewu co do centymetra. Dla siewu na większą głębokość: opuszczanie sekcji wysiewającej jest proporcjonalne do naprężenia sprężyny. Dla siewu płytszego: podnoszenie sekcji wysiewającej dla zwolnienia i zmniejszenia docisku sprężyny. Centralna regulacja docisku sekcji wysiewających odbywa się za pomocą korby: 1 drążek gwintowany dla siewnika 3 m, 2 drążki dla siewnika 4 m. Geometria budowy ramienia sekcji chroni sekcję przed podskakiwaniem. Wynik: równomierna głębokość wysiewu. Maksymalny docisk w przypadku redlic stopkowych to 20 kg na sekcję, a w przypadku redlic talerzowych UNIDISC 30 kg/sekcję.

 

Siewnik zbożowy mechaniczny SULKY TRAMLINE CX

Fotografia powyżej: Siewnik zbożowy mechaniczny SULKY TRAMLINE CX, który można nabudować na bronie wirnikowej lub agregacie biernym, by uzyskać agregat uprawowo-siewny. Siewnik widoczny na zdjęciu jest nabudowany na bronie wirnikowej Sulky HR 190, jest wyposażony w redlice wysiewające talerzowe UNIDISC oraz w tylny zagarniacz z palcami prostymi. Znaczniki przejazdów są tutaj zamontowane na bronie wirnikowej a znaczniki przedwschodowe na siewniku.

PROSTA OBSŁUGA

DOKŁADNY WYSIEW W DOKŁADNEJ DAWCE

 

Wygodny załadunek zbiornika ziarnem SULKY TRAMLINE

 

Wygodny załadunek zbiornika ziarnem

Bazową pojemność zbiornika można zwiększyć poprzez dodanie nadstawki. Pływak ułatwia odczyt poziomu ziarna w zbiorniku. Szerokie otwarcie ułatwia dostęp do wnętrza zbiornika podczas załadunku ziarnem:
    - 480 mm (CE) – 1 siłownik wspomagający, pokrywa jednoczęściowa.
    - 640 mm (CX) – 2 siłowniki wspomagające, pokrywa dzielona na 2 części.

Wkładki rozdzielające ziarno i ścianka przeciw przemieszczaniu się ziarna w zbiorniku znajdują się w wyposażeniu seryjnym siewników zbożowych Tramline.

Próba kręcona siewnik mechaniczny SULKY TRAMLINE

 

Łatwa próba kręcona

Próbę kręconą przeprowadza się na przekładni bezstopniowej (nie trzeba się pochylać), siewnik podczas postoju. Osłony wykorzystuje się jako korytka do zbioru ziarna. Wystarczy wykonać jedną próbę kręconą i wykorzystać obrotową tarczę SULKY do ustawienia dawki wysiewu na hektar! Jeśli tarcza nie jest używana, to zebrane podczas próby kręconej ziarno x 40 = dawka w kg/ha.

Ziarno jest równomiernie rozłożone na każdym rzędzie. Ziarno wydobywa się równomiernie ze zbiornika. Na dnie zbiornika nic nie pozostaje – wysiewane jest całe ziarno. Wolno obracające się mieszadło i podnoszony daszek chroniący przed zgrubianiem się ziarna, niezależnie od poziomu wypełnienia zbiornika.

MOŻLIWOŚĆ PRACY W ZESTAWIE

AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE

 

Agregat uprawowo-siewny mechaniczny Sulky

 

Mechaniczny zestaw uprawowo-siewny

Agregat bierny lub brona wirnikowa i do tego nabudowany siewnik zbożowy mechaniczny. Siewnik oczywiście może być w wersji CE z mniejszym zbiornikiem na ziarno (550 litrów bazowo) lub w wersji CX, ze zbiornikiem o pojemności 800 litrów (w wersji 3-metrowej) lub 1100 litrów w wersji o szerokości roboczej 4 m.

Siewnik nabudowany można odpiąć od agregatu uprawiającego glebę, dzięki czemu przejazd samą maszyną uprawową będzie możliwy w razie konieczności.

Uprawa i siew w jednym przejeździe

 

Uprawa i siew w jednym przejeździe

Wystarczy ciągnik o odpowiednio dobranej mocy i w czasie jednego przejazdu można uprawić glebę i wysiać materiał siewny. Siew zbóż czy rzepaku jest oczywiście możliwy. Aparaty kołeczkowe rozdzielające ziarno umożliwiają wysiew zarówno materiałów siewnych gruboziarnistych jak i drobnonasiennych.

KOLEJNOŚĆ MA ZNACZENIE

PRZEMYŚLANA KONCEPCJA

 

Patrząc na kolejność zabiegów od razu widać przemyślaną koncepcję siewu. Maszyna uprawowa (agregat bierny lub brona wirnikowa) przygotowuje glebę pod zasiew. Jeśli jest to aktywna brona rotacyjna, to gleba jest odpowiednio rozdrobniona i napowietrzona. Następnym etapem będzie docisk zapewniony przez wał (Packer, Tracker lub Gravity). Potem sekcje wysiewające zajmują się wysiewem podzielonego materiału siewnego. Za redlicą stopkową lub talerzową może też być zamontowana rolka dociskowa - dobre rozwiązanie na przykład w siewie rzepaku. Przejazd kończy przykrycie zamkniętej bruzdy za pomocą zagarniacza z palcami prostymi lub niwelującymi. Zespolenie siewnika z agregatem jest szybkie i łatwe. Przygotowanie gleby pod zasiew i sam wysiew wykonywane są w jednym przejeździe.

 

Wszystko w jednym przejeździe

 

 

DOPOSAŻENIA UŁATWIAJĄCE WYSIEW

KÓŁKA DOCISKOWE, ZNACZNIKI PRZEDWSCHODOWE 

 

Kółka dociskowe (rolki dociskowe) SULKY

 

Siew rzepaku z kółkami dociskowymi

Opcjonalne rolki dociskowe (kółka dociskowe) zapewniają energiczny docisk w linii siewu. Utrzymują także równomierną głębokość wysiewu. Posiadają 8 możliwych pozycji zamocowania, można więc ustawić ją w odpowiedniej wysokości. Zapewniają również znakomity kontakt ziarna z glebą a dzięki temu szybkie i równomierne wschody.

Znaczniki przedwschodowe SULKY

 

Znaczniki przedwschodowe

Talerzowe, obsługiwane hydraulicznie znaczniki przedwschodowe (opcja) ułatwiają wyznaczanie ścieżek przejazdowych (technologicznych) dla późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. wykonanie oprysku opryskiwaczem przed wschodami roślin. 

 

OKAZJA AGREGAT UPRAWOWO-SIEWNY

MECHANICZNY AKTYWNY: SIEWNIK TRAMLINE CE + BRONA WIRNIKOWA HR 160

 

JAKI SIEWNIK ZBOŻOWY TRAMLINE WYBRAĆ?

PREZENTACJA SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH SULKY

 


AKCESORIA DO SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH MECHANICZNYCH

SULKY TRAMLINE CE / CX

 • Kółka dociskowe
  Kółka dociskowe do sekcji wysiewających stopkowych lub talerzowych. Kółka ugniatające pełnią podwójną rolę: zapewniają docisk, czyli poprawiają kontakt ziarna z glebą oraz wspomagają utrzymanie równomiernej głębokości wysiewu.
 • Znaczniki przedwschodowe
  Znaczniki przedwschodowe talerzowe są obsługiwane hydraulicznie, przydatne w przypadku wyznaczania ścieżek technologicznych i późniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, np. oprysków przed fazą wzrostu roślin.
 • Docisk hydrauliczny
  Docisk hydrauliczny sekcji wysiewających eliminuje konieczność stosowania korby na siewniku celem ustawienia siły docisku sekcji wysiewających. Podzespół posiada 2 pozycje regulacji: odciążającą i zwiększającą docisk sekcji wysiewających.
 • Spulchniacze śladów
  Spulchniacze śladów kół ciągnika są przydatnym narzędziem ułatwiającym spulchnienie gleby ubitej podczas przejazdu kołami ciągnika.

GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI ZBOŻOWE MECHANICZNE NABUDOWANE SULKY TRAMLINE CE / CX


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna