Ocen produkt

Fendt Seria E

176 - 218 KM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajny Fendt serii E to maszyny na nowo zaprojektowane, wyposażone w podzespoły montowane w większych modelach, a przez to przystosowane do wytężonej pracy. W kampanii żniwnej, gdy są najbardziej potrzebne dowiodą swojej wytrzymałości, niezawodności i wydajności. Każdy z tych kombajnów to nieoceniony asystent, nieodzowny szczególnie w rodzinnych gospodarstwach rolnych. Kombajny Fendt seria E to dwa modele 5185 i 5225. 

Fendt 5220E kombajn zbożowy

Układ omłotowy  i oddzielania

Bęben młocarni o wysokiej wydajności i solidne klepisko

 

Kombajny Fendt serii E to maszyny nowej generacji, które jak żadne inne troszczą się o Państwa ziarno. Niezależnie od tego czy zbierane jest z pola zboże, rzepak czy kukurydzę, dużej wydajności bęben młocarni o  dużej średnicy  w połączeniu z dużym klepiskiem gwarantuje intensywne, ale delikatne młócenie i oddzielanie.
Bęben młocarni w serii E ma średnicę 600 mm, zapewniając dużą bezwładność i wysoką wydajność. Osiem przeciwbieżnych cepów skutecznie oddziela ziarno podczas młócenia. Delikatna obróbka ziarna i słomy zapobiega powstaniu uszkodzeń.

Kombajn zbożowy Fendt 5180E

Fendt 5180E widok z tyłu

Powierzchnia klepiska w kombajnach serii E jest jedną z największych w tej klasie maszyn, co pozwala uzyskać wysoką wydajność zbiorów w jak najkrótszym czasie. Odpowiada za to różny rozstaw prętów klepiska: wąski rozstaw z przodu klepiska zapewnia intensywny omłot, a szerszy rozstaw w tylnej części pozwala zwiększyć wydajność oddzielania.

Oprócz standardowego klepiska w ofercie dostępne jest również klepisko dzielone na dwa segmenty, które można szybko dostawać kombajn Fendt serii E do różnych rodzajów zbioru. Idealna praca na całej długości klepiska: przednia i tylna szczelina klepiska są regulowane elektrycznie i niezależnie od siebie. Młocarnię można przystosować do każdych warunków zbiorów bez opuszczania wygodnej kabiny. Dokładny widok na ustawienia pozycji klepiska jest dostępny po lewej stronie fotela operatora.

Tak zwane aktywne, otwarte tylne ściany stopni wytrząsaczy dodatkowo poprawiają oddzielanie końcowe.

 

Czyszczenie i Przygotowanie ziarna

Znakomicie rozdrobniona słoma i najczystrze zairno

 

Wydajny  Rozdrabniacz słomy

Czterorzędowy rozdrabniacz słomy zawierający 52 noże jest na wyposażeniu standardowym w kombajnach Fendt serii E. Podwójnie ząbkowane noże oraz bezstopniowo regulowana przeciwnoże (także ząbkowane) zapewniają wysoką i równomierna wydajność rozdrobnienia. Długość uzyskiwanej sieczki można regulować odpowiednio do potrzeb. Precyzja w standardzie: ząbkowane noże oraz regulowana płyta cierna są na wyposażeniu standardowym siekacza słomy w kombajnach serii E i zapewniają równą długość pociętej słomy. Wystarczy przesunąć dźwignię, aby przełączyć między trybem rozdrabniania a trybem pokosu. Elektryczna regulacja kierownic rozdrabniacza jest dostępna opcjonalnie. Straty na wytrząsaczach i sitach są wyświetlane w postaci dwóch wykresów słupkowych.

 

Najlepszy  System czyszczenia

Kombajny Fendt serii E mają jedno z największych sit w tej klasie maszyn, a dzięki temu zapewniają najwyższą wydajność czyszczenia. Dzielony na sekcje system czyszczenia z wysokimi przegrodami na górnym i dolnym sicie równomiernie rozprowadzana jest mieszanina ziarna plew po całym obszarze czyszczenia, nawet podczas pracy na zboczach. 

 

Sita HC

Specjalna konstrukcja sit HC (zwiększonej wydajności) umożliwia optymalny obieg strumienia powietrza i sprawne czyszczenie. Sita HC cechują się wysoką tolerancją i rzadko wymagają regulacji. Skutecznie oddzielają nawet krótką i kruchą słomę. Opcjonalny system umożliwia elektrycznie regulowanie sit z kabiny operatora.

Kabina kombajnów  Fendt seriA E

Komfort i przyjemność zamiast ciężkiej pracy

 

Kabina 5225E. W żniwa od operatorów wymaga się pełnej koncentracji i harmonijnej współpracy z maszyną. Ułatwia to przestronna i komfortowo zaprojektowana kabina z ergonomiczne rozmieszczonymi elementami sterującymi. Znacznych rozmiarów szyby w kabinie i duże lusterka boczne gwarantują doskonałą widoczność na przyrząd żniwny, pole oraz otoczenie kombajnu. A dźwignia wielofunkcyjna sprawia, że sterowanie kombajnem jest równie w dzień jak i w nocy. Terminal AgritronicPlus jest standardowym wyposażeniem maszyny w modelu 5225 E.  Wspomaga w ustawieniach i w monitorowaniu ilości skoszonych hektarów, strat ziarna, oraz automatyczna kontrola wysokości cięcia przyrządu żniwnego. Ergonomiczne ukształtowana dźwignia wielofunkcyjna umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie napędem hydrostatycznym. Wszystkie funkcje przyrządu żniwnego i wychyleniem rury wsypowej obsługiwane są jedną ręką. Za pomocą wygodnie rozmieszczonych elementów na bocznej konsoli można, elektrohydrauliczne uruchamiać przyrząd żniwny i zespół młócący oraz rozładunek zbiornika ziarna.

Kabina  Fendt 5180E

Fendt 5180E widok z tyłu

W komfortowej kabinie kombajnu Fendt 5185 E rozpoczniecie i zakończycie Państwo dzień zadowoleni i zrelaksowani. Duże, wypukłe powierzchnie okien w połączeniu z wąskimi słupkami daje pełny widok na zewnątrz przedniej części kombajnu. Wewnątrz przestronna kabina oferuje dużo miejsca, aby wygodnie i przyjemnie wykonać wszystkie czynności z pozycji fotela operatora.

Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni sterują Państwo kierunkiem jazdy, pozycją wysokości przyrządu żniwnego, nagarniacza, prędkością obrotową nagarniacza, oraz wysunięciem rury wsypowej zbiornika ziarna.  Za pomocą bocznej konsoli sterujące Państwo pracą kombajnem Fendt 5185 E. Cyfrowy komputer pokładowy wskazuje aktualne wskazania maszyny. Obok dźwigni zmiany biegów znajduje się włącznik dla oświetlenia zbiornika ziarna, oraz przełączniki dla zmiany prędkości obrotowej silnika, bębna młócącego i wentylatora.

 

Zbiornik i Silnik  Fendt seriA E

Duży zbiornik na ziarno i silnik AGCO POWER

 

DuŻa pojemność  zbiornika na ziarno

Zbiornik na ziarno w kombajnie Fendt 5225 E ma pojemność 6500 litrów i jest jednym z największych na rynku.  Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Im niej przerw podczas zbiorów tym większą pewność, że cenne ziarno dostarczone na miejsce rozładunku będzie suche.  Kiedy po długiej pracy zajdzie konieczność rozładowania ziarna z zbiornika, kombajn będzie gotowy do pracy w około 80 sekund, ponieważ duży podajnik rozładowuje ziarno z wydajnością 85 litrów na sekundę. Górny system rozładunku w kombajnach serii E umożliwia ładowanie ziarna na przyczepy o wysokości nawet 4, 20 m. Dużych rozmiarów okno z tyłu kabiny umożliwia ciągłą obserwację rozładunku i na kontrolowanie jakości ziarna w zbiorniku. Przez specjalny otwór znajdujący na zbiorniku ziarna przed drzwiami wejściowymi do kabiny można szybko pobrać próbki ziarna. (opcja w 5185 E).

SILNIKI  AGCO POWER

Kombajny Fendt serii E są wyposażone w nowoczesne silniki AGCO Power. Model 5185 E posiada czterocylindrowy silnik o pojemności 4.9 l generujący moc 176 KM , natomiast w model 5225 E wyposażono w sześciocylindrowy silnik o pojemności 7,4 litra oferujący moc 218 KM. Oba silnika gwarantują niezawodny napęd i niskie zużycie paliwa nawet pod pełnym obciążeniem. W kombajnach Fendt serii E polegamy na wpływającej na obniżenie zużycia paliwa technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), która zapewnia zgodność z najnowszymi normami dotyczącymi emisji spalin  (Tier4final/poziom4). Technologia ta polega na przepuszczaniu  spalin przez roztwór mocznika. Pozwala to znacznie ograniczyć emisję cząstek stałych, w tym dwutlenku węgla a przy tym zmniejsza  zużycie paliwa i podnosi żywotność całego silnika. Dostęp do silnika i chłodnic jest bardzo łatwy, dlatego codzienna konserwacja nie sprawia żadnego kłopotu, jest prosta i krótka.

 

Hedery  FENDT SERIA E

Przyrządy żniwne stosowane w kombajnach serii E

 

    Fendt  5180E

 

Przyrząd żniwny FreeFlow w kombajnie zbożowym FENDT 5185 E jest nastawiony na najwyższą wydajność i długi okres użytkowania. Technicznie przyrząd żniwny dopracowany jest w każdym detalu. Poprzez długą trwałość i wytrzymałość oraz łatwość wymiany zużytych części, przyrząd żniwny FreeFlow zapewnia wysoką opłacalność. Dzięki połączeniom śrubowym podłogi w zespole tnącym i stabilnej ramie przyrząd żniwny jest szczególnie mocny i niezawodny. Połączona śrubami płyta podłogowa daje się wymienić bez trudu. Masywność i prosta wymiana różnorodnych części zamiennych ramy przyrządu żniwnego zapewnia Państwu niskie koszty eksploatacyjne.

Heder FreeFlow 5180E

 

 

Przyrząd Żniwny Fendt 5180E

 

    Fendt  5225E

 

Free Flow. Przyrządy żniwne FreeFlow dostępne są w szerokościach od 4,8 m do 6,0 m. Jego konstrukcja jest solidna i ułatwia konserwację. Szybkość cięcia wynosząca 1254 cięć/min, zapewnia czyste cięcie materiału przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu mocy

PowerFlow. Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kombajnów Fendt serii E

Fendt 5185 E 5225 E
Przyrząd żniwny FreeFlow 4,20 - 6,00 4,80-7,60
Prędkość cięcia [cięć/min.] 1220 1254
     Przyrząd żniwny PowerFlow - 5,50
Prędkość cięcia [cięć/min] - 1220
Automatyczne ust. wysokości cięcia TerraControl -

Układ AutoLevel dla przyrządu żniwnego -

Szerokość bębna młócącego [mm] 1340 1340
Średnica bębna młócącego [mm] 600 600
Zakres obrotów bębna młócącego [obr./min] 380 - 1210 380 - 1210
Kąt opasania klepiska [stopni]

120°

120°

Powierzchnia klepiska [m²] 0,99 0,99

Niezależne ustawienia klepiska

wejście/wyjście

Wytrząsacze słomy [szt.] 5 5
Liczba stopni wytrząsaczy 4 4
Długość wytrząsaczy [mm] 4256 4256
Powierzchnia wytrząsaczy [m²] 5,73 5,73
Całkowita powierzchnia oddzielania [m²] 6,72 6,72
Całkowita powierzchnia sit [m²] 4,67 4,67
Dmuchawa czyszcząca radialna radialna
Zakres obrotów dmuchawy 350-1050 350-1050
Rozdrabniacz słomy z 52 ząbkowanymi nożami

Rozrzutnik plew

Pojemność zbiornika ziarna [ l ] 5200 6500
Prędkości rozładunku [ l ] 72 85
Silnik AGCO Power AGCO Power
Liczba cylindrów 4 6
Pojemność silnika 4,9 7,4
Moc maks. (ISOTR14396) [kW/KM] 129/176 160/218
Pojemność zbiornika paliwa [ l ] 450 450
Pojemność zbiornika AdBlue [ l ] 80 80
 

 

○  opcja

●  standard

-  nie dotyczy

 

Prezentacja Video

Film prezentujący kombajn Fendt 5180E


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia kombajnów Fendt serii E


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

3
3 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna