Ocen produkt

Fendt Seria X i P

379 - 496 KM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajny zbożowe Fendt serii X i P oferują wysoką wydajność dla gospodarstw potrzebujących silnych, niezawodnych i wyposażonych w najbardziej zaawansowaną technologię maszyn. Nowe modele kombajnów są dokładnie dostosowane do potrzeb dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych, którym zależy na bardzo dużej wydajności i jednocześnie niskich kosztach eksploatacyjnych.

small 6.26
 
Model Moc Liczba bębnów Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
8380 P 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
8380 P AL 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
8410 P 404 KM 3 8 wytrząsaczy 12 500 l
8410 P AL 404 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
9490 X 496 KM 3 2 rotory 12 500 l
9490 X AL 496 KM 3 2 rotory 10 500 l

Układ omłotowy  i oddzielania

Inteligentny układ młócący i oddzielający

 

W modelach kombajnów Fendt serii P zastosowano 8 wytrząsaczy o dużej wydajności. Duża ilość wytrząsaczy umożliwia osiągnięcie nieporównywalnie wysokiej wydajności w stosunku do klasycznego kombajnu zbożowego. Specjalna budowa wału korbowych wpływa na intensywność ruchu wytrząsaczy. Dzięki temu uzyskuje się lepszą separację oraz większy przepływ przetrząsanego materiału. Bęben młócący Fendt jest wzmocniony obciążnikami, umieszczonymi pod listwami młócącymi (cepami), dzięki czemu zwiększony się jego stopień bezwładności. To zjawisko fizyczne zapewnia równomierną prędkość bębna, nawet gdy jego obciążenie jest zmienne, a to z kolei umożliwia uzyskanie wyższej przepustowości i wydajności. Znajdujący się w tylnej części układu omłotowego separator obrotowy, zwiększa osiągi w oddzielaniu ziarna od słomy. Słoma jest odpowiednio przygotowana, zanim trafi na wytrząsacze. Równomierne zasilanie wytrząsaczy w słomę umożliwia zoptymalizowanie oddzielenia jej od ziarna.

Kombajn zbożowy Fendt 8370P

Fendt 9490X - nepędy

Kombajny zbożowe  serii X wykorzystują sprawdzoną technikę bębna młócącego, znaną z kombajnów z wytrząsaczami. Jednak wykorzystanie technologii hybrydowej zwiększa przepustowość w porównaniu z układem wytrząsaczy, gdyż oddzielanie zapewnione przez rotory jest bardziej wydajne, a moc silnika jest większa. W kombajnach serii X obrotowy bęben RotorFeeder dzieli materiał na dwa strumienie i kieruje go w stronę dwóch rotorów. Komory mają dużą pojemność, aby umożliwić przedostanie się dużej ilości zbieranego materiału i zagwarantować optymalny jego przepływ w tej strefie. Wszystko to odbywa się łagodnie, dzięki czemu zapotrzebowanie mocy jest mniejsze, a przez to mniejsze jest także zużycie paliwa, koszty są więc mniejsze.

Specjalnie zaprojektowane palce rotorów są rozmieszczone wzdłuż rotorów spiralnie, aby zapewnić transportowanie materiału. Palce ustawione są pod kątem aby uchronić słomę przed uszkodzeniem. Jednocześnie umożliwiają maksymalne oddzielanie ziarna od słomy przy zachowaniu łagodnego przepływu materiału i najwyższej jakości słomy.

 

Czyszczenie i Przygotowanie SŁOMY

Optymalne czyszczenie ziarna oraz przygotowanie słomy w kombajnach Fendt Serii X i P

Najlepszy  System czyszczenia

Równomierne utrzymanie ilości materiału dostarczanego do młocarni zwiększa możliwości omłotu i separacji oraz zmniejsza straty ziarna. Układ ConstantFlow optymalizuje wydajność, zwłaszcza w sytuacji gdy plonowanie na polu się zmienia. Można uzyskać do 15% przepustowości więcej i jednocześnie zmniejszyć straty. Dzięki temu układowi operator nie musi czuwać nad utrzymaniem kombajnu na odpowiednim zakresie mocy, lecz skoncentrować się na innych zadaniach. Funkcja ConstantFlow jest łatwo uruchamiana z wielofunkcyjnego joysticka. Dwa czujniki umieszczone w młocarni przez cały czas monitorują jej obciążenie. Układ kontroli maksymalnego przepływu materiału ConstantFlow automatycznie steruje prędkością jazdy kombajnu w zależności od obciążenia bębna młócącego,  zapewniając w ten sposób wysoką i stałą przepustowość. 

 

Rozdrabnianie i  Rozrzucanie słomy

Niezależnie czy słoma ma być rozdrobniona, czy ułożona w pokos, kombajny zbożowe Fendt oferują najlepsze wyniki. Łagodne obchodzenie się ze słomą podczas omłotu i oddzielania gwarantuje zachowanie słomy o najlepszej jakości. Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach i zapewnia równomierne rozdrobnienie. Słoma przez rozdrabniacz słomy jest pocięta bardzo krótko, co zapewnia jej szybki rozkład, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego podłoża mulczowego lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zmaksymalizować rozdrabnianie słomy, rozdrabniacz można łatwo przestawić. Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach, a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku standardowych rozdrabniaczy słomy. 

Kabina kombajnów  Fendt seriA P iX

Odpowiednie warunki pracy to wysoka wydajność

 

 

Odpowiednie warunki pracy operatora są kluczem do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Doskonałe pole widzenia i elementy sterowania umieszczone w odpowiednim miejscu zmniejszają zmęczenie operatora i przyczyniają się do zwiększenia jego wydajności. Intuicyjne ustawienia w terminalu Variotronic dostarcza szybkich i czytelnych informacji. Dodatkowo elektroniczne systemy zabezpieczające chronią Państwa inwestycję. Specjalna izolacja akustyczna wykorzystująca folię PVB w przedniej szybie kabiny umożliwia doskonałą izolację i zapewnia niski poziom hałasu w kabinie. Klawiatura z przyciskami do ustawień kombajnu, która jest częścią podłokietnika Variotronic, zawiera elementy obsługowe, które są regularnie używane. Dzięki niej ustawienia kombajnu mogą być przeprowadzone w szybki i łatwy sposób. 

Kabina  Fendt 8370P

Fendt 9490X terminal sterujący

Podobnie jak ww. ciągnikach Fendt, praktycznie zaprojektowany podłokietnik jest najważniejszą jednostką operacyjną. Tutaj można dokonać wszystkich niezbędnych ustawień kombajnu. Miękka powierzchnia podłokietnika zapewnia maksymalny komfort. Centralne urządzenie sterujące kombajnem Fendt leży pewnie w dłoni. Wielofunkcyjny joystick Fendt jest umieszczony w przedniej części podłokietnika Variotronic i zawiera przyciski potrzebne do kontrolowania wszystkich najważniejszych funkcji kombajnu. Podłokietnik można regulować w pionie i poziomie, dzięki czemu można go idealne dopasować do pozycji siedzącej.

Fendt wyznacza również standardy w optymalnym sterowaniu terminala i w obsłudze funkcji kombajnu zbożowego. Terminal Vario jest czytelny i znajduje się w zasięgu ręki. Podaje on wszystkie najważniejsze informacje o wydajności i ustawieniach kombajnu Fendt. Za pomocą ekranu dotykowego można szybko sprawdzić i łatwo wyregulować poszczególne podzespoły robocze.

 

 

Zbiornik i Silnik  Fendt seriA X i P

Wysoka wydajność w parze z maksymalną niezawodnością

 

Pojemne  zbiorniki na ziarno

Pojemność zbiornika na ziarno została dostosowana do wysokiej wydajności. To gwarantuje wysoką wydajność, dłuższe nieprzerwane młócenie i tym samym więcej czasu na zbieranie materiału. Przenośnik ślimakowy napełnia zbiornik ziarnem centralnie i równomiernie. Zbiornik może być szybko rozładowany z prędkością 120 l/sek. Rozmiar rury wyładowczej może być dopasowany do szerokości przyrządu żniwnego. Pokrywy zbiornika są szczelnie zamykane elektrycznie i podajnik ślimakowy w zbiorniku jest automatycznie chowany.

SILNIKI  AGCO POWER

Kombajny zbożowe Fendt są napędzane silnikami AGCO Power, spełniają najbardziej aktualne normy dotyczące emisji spalin Stage Tier IV. Kombajn potrzebuje stałej mocy, która musi być dostarczana przez silnik - zgodnie z zapotrzebowaniem. Dzięki zastosowaniu napędów o niskim zapotrzebowaniu mocy osiągnięto bardzo niskie zużycie paliwa, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

 

Hedery  Fendt

Przyrządy żniwne stosowane w kombajnach Fendt

 

Heder Fendt Free Flow

 

Free Flow

 

Przyrząd żniwny FreeFlow w kombajnie zbożowym FENDT  jest nastawiony na najwyższą wydajność i długi okres użytkowania. Poprzez długą trwałość i wytrzymałość oraz łatwość wymiany zużytych części, przyrząd żniwny FreeFlow zapewnia wysoką opłacalność. Dzięki połączeniom śrubowym podłogi w zespole tnącym i stabilnej ramie przyrząd żniwny jest szczególnie mocny i niezawodny. Masywność i prosta wymiana różnorodnych części zamiennych ramy przyrządu żniwnego zapewnia Państwu niskie koszty eksploatacyjne.

Heder Fendt Power Flow

 

Power Flow

 

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kombajnów Fendt serii P i X

Model

9490 X

9490 X AL

8410 P

8410 P AL

8380 P

8380P AL

Szerokość cięcia - heder PowerFlow [m]  9,2 ; 10,7   9,2 ; 10,7 6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2 
 Z kosami bocznymi do zbioru rzepaku

Częstotliwość listwy tnącej [cięć/min] 1220 1220 1220 1220 1220 1220
Automatyczna kontrola wysokości cięcia

Ilość łańcuchów przenośnika pochyłego 4 4 4 4 4 4
Napęd rewersu hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny

Szerokość bębna młócącego [mm]

1680

1680

1680

1680 1680 1680

Średnica bębna młócącego [mm]

600

600

600

600 600 600
Prędkość obrotowa bębna młócącego  360-1080 360-1080 360-1080 360-1080 360-1080 360-1080

Kąt opasania klepiska [stopnie]

117,5

117,5

117,5

117,5 117,5 117,5

Powierzchnia klepiska [m2]

1,18

1,18

1,18

1,18 1,18 1,18

Powierzchnia klepiska odrzutnika [m2]

0,33

0,33

0,33 0,33 0,33 0,33

Średnica separatora [mm]

-

-

500

500 500 500
Średnica bębna zasilającego RotorFeeder 500 500 - - - -

Powierzchnia klepiska bębna separatora obrotowego [m2]

-

-

1,0

1,0 1,0 1,0
Powierzchnia klepiska bębna RotorFeeder 
[m2]
0,39 0,39 - - - -

Sposób oddzielania

2 rotory

2 rotory

wytrząsacze

wytrząsacze wytrząsacze wytrząsacze
Średnica rotora [mm] 475 475 - - - -
Dłogość rotora [m] 4,2 4,2 - - - -
Liczba wytrząsaczy - - 8 8 8 8

Liczba stopni wytrząsaczy [szt.]

-

-

5

5 5 5

Powierzchnia wytrząsaczy [m2]

-

-

7,9

7,9 7,9 7,9
Układ Venturi

Całkowita powierzchnia sit [m2] 5,3 5,3 5,3 5,3 5,3 5,3
Sita regulowane elektrycznie wraz z kontrolą ilości zgonin w terminalu Vario

Wydajny rozdrabniacz słomy 108 noży

Rozrzutnik Maxi Spreader

- - - -
Rozrzutnik plew

Pojemność zbiornika na ziarno [ l ]

12 500

10 500

12 500

10 500 10 500 10 500
Szybkość rozładunku
[ l/sek ]
120 120 120 120 120 120

Silnik

AGCO POWER

AGCO POWER

AGCO POWER

AGCO POWER AGCO POWER AGCO POWER

Pojemność silnika 
[ l ]

9,8

9,8

8,4

8,4 8,4 8,4

Moc maks. silnika [kW/KM]

365/496

z Boost

365/496

z  Boost

297/404 297/404 279/379 279/379

Pojemność zbiornika paliwa [ l ]

1000

1000

1000

1000 1000 1000
Pojemność zbiornika paliwa AdBlue [ l ] 120 120 120 120 120 120
Komfortowa kabina Skyline

Czujnik wilgotności z pomiarem plonu

VarioDoc Pro i VarioGuide

AgComand telemetria

ConstantFlow

●  = standard / ○ = opcja / - = niedotyczy

 

Prezentacja Video

Prezentacja i sprzedaż kombajny Fendt 9490X


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia kombajnów Fendt serii P i X


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna