Ocen produkt

Fendt Seria 990-12130

150 - 250 KM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Ponad 35 lat temu pierwsza prasa kostkująca opuściła fabrykę w Hesston, w stanie Kansas w USA. W ten sposób zapoczątkowano jeden z największych sukcesów w dziedzinie zbiorów. W fabryce należącej od 2000 roku w całości do koncernu AGCO produkowane są prasy kostkujące Fendt. W oparciu o długoletnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji maszyny te wyróżnia stabilność, trwałość i perfekcyjna technologia. Dzięki ciągłemu rozwojowi i stosowaniu praktycznych rozwiązań Fendt oferuje dzisiaj Państwu pięć modeli pras kostkujących o dużej wydajności.

Prasa kostkująca Fendt 1290 na polu
 
Model Wymiary kostki (szer. x wys.)
990 80 cm x 90 cm
1270 120 cm x 70 cm
1290 120 cm x 90 cm
1290 XD 120 cm x 90 cm
12130 120 cm x 130 cm
 

Niezawodne  Wiązanie

Nawet przy najwyższym stopniu zgniotu

 

Podwójne  Wiązanie

Podwójny system aparatów wiążących w prasach kostkujących Fendt został opracowany w Hesston i jest stale optymalizowany. Od ponad 35 lat jest jednym z najlepszych aparatów wiążących. Sześć aparatów wiążących na szerokości kanału 120 cm i cztery aparaty wiążące na szerokości 80 cm zapewniają pewne wiązanie kostki. W każdym procesie następuje wiązanie na dwa supły. Dzięki takiemu systemowi uchwyt sznurka i igła obciążona jest tylko podczas wiązania supłów. Zapewnia to mniejsze zużycie oraz wysokie bezpieczeństwo użycia. Łożyska w aparatach są uszczelnione i chronione. Charakteryzują się długą trwałością i minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi. Aparat wiążący jest smarowany za pomocą centralnego systemu smarującego. Czas smarowania i okresy mogą być ustawione w zależności od warunków roboczych za pomocą terminalu Vario w kabinie ciągnika. 

 

Optymalna czystość i  Stała długość

Nowa, zintegrowana dmuchawa z poprzecznym przepływem powietrza znajduje się na wyposażeniu seryjnym każdej prasy kostkującej Fendt. Dmuchawa optymalizuje jakość pracy aparatów wiążących. Stały strumień powietrza oczyszcza przestrzeń wiążącą z zanieczyszczeń. Napędzaną hydraulicznie dmuchawę można złożyć w celu wprowadzenia sznurka. Przekładnia umieszczona w środku komory prasującej, przez cały czas tworzy długość kostki, dokładnie i niezależnie od warunków zbioru. Ruch jest zsynchronizowany z kostką i umożliwia dokładne odmierzenie, dzięki czemu długość kostki jest zawsze taka sama.

 

Maksymalny  Zapas Sznurka

Zastosowanie specjalnego systemu przechowywani "Easy fill" ułatwia załadunek skrzynki na sznurek. Dno wkładki w kształcie litery V oraz kąt nachylenia 30 stopni zapobiegają przesuwaniu się rolek sznurka podczas jazdy. Optymalne położenie rolek pozwala na szybkie wiązanie supłów. Zastosowanie siatki zabezpieczającej zapobiega samoczynnemu odwinięciu się sznurka. 30 rolek zapasu sznurka pozwala na pracę bez postoju podczas długich dni roboczych. Dzięki dopracowanej koncepcji oświetlenia również w ciemności wkładanie i wiązanie sznurka nie jest problemem. Wygląd prasy kostkującej Fendt nie tylko może się podobać, ale posiada również walory funkcjonalne. Duże otwierane klapy boczne pozwalają na optymalną kontrolę stanu napełnienia skrzynki na sznurek. Płaskie osadzenie sznurka zapewnia szybki i łatwy załadunek.

Podbieracz i  Komora zgniotu

Dla najwyższych prędkości i maksymalnej przepustowości

 

Podbieracz o szerokości 2,26 m szybko zbiera nawet najszersze pokosy ze znikomą ilością strat. Nowy dociskacz i blacha odbojowa zapewniają płynny przepływ masy. Cztery listwy z palcami na podwójnych krzywkach zapewniają czyste podbieranie. Duża spiralna sprężyna, której głębokość pracy można szybko i łatwo dostosować, zmniejsza obciążenie podbieracza. Boczne koła kopiujące chronią podbieracz przed zbyt dużym obniżeniem. Koła mogą być zdjęte do transportu. Dzięki podajnikom ślimakowym materiał jest w efektywny sposób sprasowany, a następnie dostaje się bezpośrednio do wstępnej komory prasującej, na całej szerokości kanału. Równomierne rozłożenie materiału na całej szerokości oznacza, że kostki będą optymalnie sprasowane podczas całego procesu prasowania, również w zewnętrznych strefach kostki. Skuteczność i wytrzymałość. To jest motto, które dotyczy całej prasy. W przypadku podbieracza widać to na prowadzonych po obu stronach łożyskowanych bieżniach krzywkowych gwarantujących bezpieczną i płynną pracę. Palce podbieracza, które poddawane są bez przerwy wysokim obciążeniom, zostały dodatkowo wzmocnione i zahartowane. Wzmocnione zostały również rama i komora prasująca, co sprawia, że prasy kostkujące Fendt wytrzymują nawet największe obciążenia podczas prasowania.

Podbieracz Fendt 1270

Prasa Fendt 1270 widok na tył

Najniższy możliwy koszt transportu na kilogram uprawy jest jednym z najważniejszych mierników dla rentownego rolnictwa. Fendt oferuje idealne rozwiązanie tego problemu-nowe prasy kostkujące XD - "Xtra Density" umożliwiające bardzo wysoki stopień zgniotu. W pełni wzmocnione układy napędowe i wzmocniona stabilność komory prasującej umożliwia uzyskanie kostek o masie nawet 20% większej niż standardowe kostki.

W celu uzyskania większego ciężaru kostki i jednocześnie wysokiej przepustowości w prasach kostkujących XD zostało w pierwszym rzędzie zoptymalizowanych wiele podzespołów, takich jak główna przekładnia, łańcuchy i koła zębate. Szczególnie jest to widoczne w kole zamachowym, które w prasie XD waży aż 545 kg i jest prawie dwa razy cięższe niż w prasie w wersji standardowej. Nowe ramiona tłoków zapewniają bezpieczne przeniesienie większych sił. Dzięki temu można wywierać większą siłę na tłok prasujący. Również komora prasująca posiada więcej ulepszeń, które zwiększają zgniot. Komora jest o 40 cm dłuższa, hydrauliczne siłowniki są silniejsze, a klapy komory prasującej są zoptymalizowane. Innym przykładem może być to, że boczne ściany zostały umieszczone bardziej do tyłu, aby umożliwić większy docisk na bokach.

Korzyści w większej masy przekładają się na mniejsze koszty sprasowanych kostek. Większa waga kostek oznacza mniej potrzebnego czasu do ich zebrania na polu, a także bardziej efektywne wykorzystanie transportu i oszczędność w miejscu składowania. Prasa Fendt 1290 XD jest bardziej ekonomiczna.

 

Docinacz i  układ prasujący

Wszystkie kostki są takie same

 

Serce  zespołu tnącego

Zęby docinacza rozmieszczone w kształcie litery V dostarczają materiał do idealnego cięcia, przy równomiernie efektywnym procesie cięcia bez obciążenia granicznego. Nowy rotor tnący podwyższa przepustowość przy niskim zapotrzebowaniu mocy dzięki swojej prędkości obrotowej 120 obr/min. a 1 obrót rotora z 6 rzędami zębów zapewnia wysoką częstotliwość cięcia. Palce rotora są węglowo hartowane i szczególnie niezawodne o długiej żywotności. Rotor tnący z zębami ułożonymi w kształcie litery V i z przykręconymi pojedynczo gwiazdami. Wysokie obroty rotora 120 obr/min dostarczają wysoką częstotliwość cięcia dla osiągnięcia wysokiej przepustowości, przy najlepszej jakości cięcia. Obniżana szuflada z nożami może być wyciągnięta z lewej strony maszyny w celu wymiany noży.

 

Równomierny kształt i Stopień zgniotu

Decydującym czynnikiem dla równomiernego zgniotu kostek jest wstępna komora prasująca. Komora jest przez cały czas napełniana przez nagarniacz. Gdy wstępna komora prasująca jest pełna, to klapa czujnika w dolnej części komory zostaje wciśnięta, wtedy palce zatrzymujące zostają odciągnięte do tyłu, by zwolnić dostęp do głównej komory prasującej. Sprasowana warstwa jest prowadzona do głównej komory prasującej. W tej komorze palce i klapy zapewniają odpowiedni opór. Prędkość tłoka prasującego wynosi 47 skoków na minutę (33 skoki na minutę w modelu 12130), dzięki temu zapewniona jest wysoka przepustowość i płynna praca. Aby zagwarantować równomierną gęstość zgniotu w różnych warunkach zbioru, obciążenie tłoka prasującego jest mierzone dla każdego jego skoku. Jeśli przykładowo, zmierzone obciążenie jest mniejsze niż zadana wartość prasowania, to automatycznie nastąpi zwrot ciśnienia oleju w cylindrach hydraulicznych klap komory prasującej. Stopień zgniotu jest więc kontrolowany w pełni automatycznie, dzięki kontroli obciążenia. Operator musi jedynie ustawić pożądaną wartość obciążenia na ramionach. W tym samym czasie automatycznie wskazywane jest, czy operator musi kierować się bardziej na prawo lub w lewo w celu uzyskania równomiernie uformowanych kostek. 

 

Zmienna  Długość Cięcia

Nowy zespół tnący Procut tnie z wysoką wydajnością. Połączenie rotora tnącego o nowej konstrukcji z łatwo dostępną szufladą z nożami tnącymi sprawia, że prasa kostkująca jest precyzyjna, szybsza i wysoce efektywna. Wynik to idealna jakość paszy lub krótko pocięta słoma. Idealną długość cięcia słomy i sianokiszonki zapewnia 26 noży (17 w modelu 990S), które tną na długość od 43,5 mm. Za pomocą przycisku wybieracie Państwo pracę z połową ilości noży: w terminalu Vario obsługiwane jest grupowe ustawienie noży, gdzie każdy co drugi nóż hydraulicznie odchylany jest do tyłu. W ten sposób otrzymywany jest pocięty materiał o długości od 88 mm. Wszystkie noże są hartowane węglikiem wolframu i mogą być indywidualnie wymienne. Chcecie Państwo zmienić liczbę pracujących noży, lub wymienić noże? Wystarczy w łatwy sposób otworzyć szufladę z nożami. W tym celu belka z nożami zostaje opuszczona i wyciągnięta za pomocą uchwytu. Noże zabezpieczone są z obu stron za pomocą dwóch siłowników hydraulicznych.

 

Dane  techniczne

Parametry techniczne pras kostujących Fendt

Typ               990 1270 1290 12130
Szerokość podbieracza     m. 2,26 2,26 2,26 2,26
Wysokość balotu m. 0,9 0,7 0,9 1,30
Szerokość balotu m. 0,8 1,2 1,2 1,2
Długość balotu    m. 2,7 2,7 2,7 2,7
Liczba noży docinających szt. 17 26 26 -
Teoretyczna szer. cięcia  mm. 43,5 43,5 43,5 -
Liczba uderzeń tłoka na min.   47 47 47 33
Liczba aparatów wiążących szt. 4 6 6 6
Długość maszyny    m. 7,65 7,65 7,65 7,65
Szerokość maszyny   m. 2,99 2,99 2,99 2,99
Wysokość maszyny m. 3,31 3,31 3,31 3,58
Waga maszyny kg. 8400-9000 8400-9000 8482-9000 9942-10315
 

Prezentacja video

Porównanie prasy kostkującej i rolującej


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia pras kostkujących Fendt


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna