Ocen produkt

Fendt Katana

625 - 850 KM

WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Sieczkarnie Fendt. Dzięki poszerzeniu oferty na maszyny do zbioru.

Fendt proponuje odtąd kompletną gamę maszyn strategicznych dla Waszego gospodarstwa. Fendt wykonał ogromny krok naprzód w procesie poszerzenia gamy sieczkarni samojezdnych i może teraz zaproponować dwa modele, moc silnika jednego z nich sięga aż 850 KM. Fendt udoskonalił również technologie, a których korzystają sieczkarnie: układ automatycznego prowadzenia oraz zarządzanie danymi z pól mogą znaleźć się na wyposażeniu tych maszyn.

Fendt Katana na polu

Precyzja w akcji

W sieczkarni samojezdnej Fendt Katana

Fendt Katana podczas pracy

Precyzyjna  Praca

W celu pokrycia największej powierzchni, precyzyjna praca jest kluczowym czynnikiem. Układ automatycznego prowadzenia VarioGuide ułatwia pracę operatorom. Odbiór sygnałów satelitarnych wykorzystujący najnowocześniejszą technologię jest niezawodny i stabilny. 

 

Dokumentowanie  Pracy

System dokumentacji VarioDoc Fendt zapisuje wszystkie ważne dane takie jak powierzchnia pracy lub zużycie paliwa podczas pracy. Dane są następnie przenoszone do komputera. Zawsze mają Państwo całkowity dostęp do przeprowadzonej pracy
 

Fendt Katana od góry

Wydajność  bez przerwy

Porównaj kluczowe dane nowej sieczkarni Fendt Katana, by zobaczyć na własne oczy: stosunek inwestycji i kosztów eksploatacji, mocy i zużycia paliwa, które są optymalne. Sieczkarnie Fendt Katana 65 i 85 napędzane są przez wydajne, płynnie pracujące silniki o dużej mocy, z trybami pracy w ECO/POWER, spełniające wymogi norm emisji Tier4final. W trybie Eco silnik pracuje z prędkością 1520 obr/min co przekłada się na niższe zapotrzebowanie na moc i obniżone zużycie paliwa. W trybie POWER silnik pracuje z prędkością obrotową 1900 obr./min. dla maksymalnej mocy i wydajności. W obu trybach prędkość obrotowa bębna tnącego pozostaje taka sama. Dba o to przekładnia: różna prędkość obrotowa (w trybach ECO i POWER), ale taka sama moc dostarczana do pasa głównego a tym samym do podzespołów sieczkarni. Oprócz niskiego zapotrzebowania na paliwo rozwiązanie to obniża tempo zużycia podzespołów. Podzespoły zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej trwałości i wytrzymałości, by zapewnić nieprzerwaną sprawność sieczkarni Fendt Katana. Właśnie tego potrzebujecie w trakcie sezonu zbioru. 

 

Ekonomia  Pracy

Oprócz priorytetowego nastawienia na najwyższą jakość rozdrobnienia sieczkarnia Fendt Katana stawia sobie inny ważny cel: ogólną opłacalność. Pod tym względem zajmujemy przodującą pozycję dzięki konsultacji z najlepszymi ekspertami i zastosowaniu przełomowych technologii. Połączenie dużych zespołów tnących i innowacyjnego zgniatacza V-Crackera pozwala uzyskać wysoką wydajność. Wysokowydajna technologia napędu hydraulicznego i pozwalająca zaoszczędzić paliwo technologia SCR w połączeniu z trybami ECO/POWERi automatycznemu sterowaniu obciążeniem granicznym obniża koszty przypadające na każdy hektar i tonę. I tnie niepotrzebne koszty.

Wygodne  miejsce pracy

Optymalna widoczność

Widoczność w zakresie 360 stopni jest uzyskana dzięki bardzo dużej, przeszklonej powierzchni okien w kabinie sieczkarni. Pole widzenia na przystawkę jest wolne, podobnie jak na podzespoły zasilające i rurę wyładowczą. Ułatwia to pracę i regulacje maszyny. W sieczkarniach Katana silnik został zamontowany podłużnie, aby mógł być osadzony możliwie jak najniżej, dzięki temu pole widzenia na tył maszyny jest odsłonięte. Operator ma zapewnioną widoczność we wszystkich kierunkach.

Duża  przeszklona powierzchnia

 

Wypukła przednia szyba kabiny i przesunięte do tyłu boczne słupki podporowe sprawiają, że uzyskane zostało pełne pole widzenia na przystawkę.

Pełne pole widzenia

 

W celu uzyskania optymalnego pola widzenia do tyłu a przez to uzyskania pola widzenia w zakresie 360 stopni silnik został zamontowany podłużnie a korpus maszyny został umieszczony maksymalnie nisko

przeszklona i  ergonomiczna

Kabina w Fendt Katana

Kabina Visio5 oferuje Państwu więcej ergonomii i komfortu, większe pole widzenia, więcej oświetlenia i przede wszystkim więcej przestrzeni. Ergonomia w kabinie została szczegółowo zaplanowana, począwszy od miejsca na nogi operatora aż po wielofunkcyjny joystick. Duże, przeszklone powierzchnie okien zapewniają operatorowi znakomite pole widzenia na podzespoły zasilające oraz na rurę załadowczą.

 

Wiele przeszklonej  przestrzeni

Kabina Visio5 została tak skonstruowana, aby zapewnić optymalne pole widzenia. Urządzenia sterujące są łatwe w obsłudze, dzięki specjalnej linii kształtu dachu operator może obserwować i sterować pracą rury załadowczej. Automatyczna klimatyzacja i ogrzewanie zapewniają przyjemne środowisko pracy.

 

Ergonomiczny  pulpit

Ergonomia prawego podłokietnika dotychczas bardzo doceniana przez użytkowników ciągników Fendt została teraz dostosowana do obsługi sieczkarni. To nie jest zwykły podłokietnik: to przede wszystkim ergonomiczna jednostka sterująca

 

szybka  obsługa

Przełączniki umożliwiają łatwe uruchomienie takich funkcji jak: składanie kół podporowych przystawki do zielonek, składanie lub rozkładanie przystawki do kukurydzy, czy podnoszenie i opuszczanie rury załadowczej do poz. transportowej
 

 

komfortowe  sterowanie

Klawiatura z przyciskami znajduje się bezpośrednio na podłokietniku. Za pomocą poszczególnych przycisków można uruchomić między innymi hamulec postojowy, wybrać tryb jazdy polowy lub drogowy, albo ECO, czy np. uruchomić amortyzację tylnej os

 

precyzyjne sterowanie

Dzieki terminalowi Vario jest wyjatkowo łatwo ustawić granice danej strefy i odstęp w stosunku do lini przejazdu.

 

Fendt Katana kukurydza

automatycznie  racjonalny

Variotronic wykorzystuje zaawansowane funkcje elektronicznie, które umożliwiają zintensyfikowanie wykorzystania sieczkarni Katana. Na przykład automatyczne sterowanie wysokością cięcia przystawki do kukurydzy gwarantuje stałe cięcie. Sterowanie prędkością jazdy w zależności od obciążenia silnika umożliwia w pełni wykorzystać możliwości sieczkarni. I jeszcze system VarioDoc umożliwiający szczegółowy zapis wszystkich przeprowadzonych czynności.

Terminal  vario

Ceniony przez użytkowników terminal Vario został przystosowany do sieczkarni, aby ułatwić pracę. Terminal może być obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego lub za pomocą przycisków i pokrętła. Jego obsługa jest przyjazna użytkownikowi, hierarchia jest krótka i intuicyjna. Przyciski z 4 funkcjami są w przemyślany sposób rozmieszczone na wielofunkcyjnym joysticku, dzięki czemu umożliwiają praktyczne przeprowadzenie większości najważniejszych funkcji.

 

Przyszłościowe  silniki

Z naciskiem na ekonomie

Niezależnie od tego, czy chodzi o rzędowy 6 -cylindrowy silnik MTU w modelu Katana 65, czy o 12 - cylindrowy silnik MTU z układem cylindrów V w modelu Katana 85, silniki montowane w sieczkarniach Fendt oferują użytkownikowi szereg korzyści ekonomicznych i praktycznych. Mimo kompaktowych gabarytów rozwijają zawsze wystarczająca moc i zapewniają maksymalna oszczędność paliwa. Ponadto mają wyjątkowo niewielkie wymagania, jeżeli chodzi o konserwację, odznaczają się dobrym dostępem i płynną pracą i już teraz spełniają wymogi norm emisji Tier 4 final. Sieczkarnia Fendt Katana 85 może pracować przez 1000 godzin bez wymiany oleju i nie wymaga stosowania roztworu AdBlue czy filtra cząstek stałych.

 

 

sieczkarnia  FEndt Katana

Poradzi sobie w każdej sytuacji

 

Fendt Katana od boku

zawsze  optymalna temperatura

Niezawodny układ chłodzenia zawsze utrzymuje optymalny zakres temperatury roboczej zamontowanego wzdłużnie silnika. Strefy wlotu dużego układu chłodzenia są nieustannie czyszczone poprzez aktywne odciąganie pyłu, dzięki czemu nie gromadzą się osady blokujące pobór powietrza. A to oznacza dla użytkownika korzyść w postaci dłuższych odstępów między przeglądami 
 

 

Fendt Katana silnik

ekonomiczny  tryb eko

Podczas prac na użytkach zielonych, wymagających w normalnych warunkach niższej mocy, w grę wchodzą mocne punkty napędu trybu ECO. Obsługująca dwie prędkości przekładnia kątowa umożliwia operatorowi wybór między trybami Eco i Power, w zależności od potrzeby, a także pozwala zaoszczędzić cenne paliwo. Cel ten osiąga się poprzez obniżenie prędkości obrotowej silnika z 1900 na 1520 obr/min. Prędkość podzespołów pozostaje przy tym niezmienna 

 

Fendt Katana zbiornik

Nowa  Koncepcja zbiorników

Nowe zbiorniki montowane w sieczkarniach samojezdnych Fendt Katana odznaczają się nie tylko dużą pojemnością: dzięki modułowej i wytrzymałej konstrukcji z tworzywa sztucznego są również znacznie lżejsze. W modelu Katana 65 są do wyboru: zbiornik oleju napędowego o pojemności 1225 litrów z 215 litrowym zbiornikiem na roztwór AdBlue i zbiornik o pojemności 215 litrów na wodę lub dodatki zakiszające. W przypadku modelu Katana 85 dostępny jest zbiornik oleju napędowego o pojemności 1430 l lub 1215 l oraz zbiornik o poj. 215 l na wodę lub dodatki.  

Ochrona przed  ciałami obcymi

Bezawaryjna praca sieczkarni

Kamienie na polu

 

detektor  metalu i kamieni

Duża odległość pomiędzy wykrywaczem metali a bębnem tnącym daje wystarczająco dużo czasu na wykrycie metalowych przedmiotów, nawet w przypadku znacznych długości cięcia. W przypadku przedostania się ciał obcych do strefy podawania napęd główny natychmiast zatrzymuje się w całkowicie automatyczny sposób. Dostępny jako opcja wykrywacz kamieni umożliwia wczesne wykrywanie niemetalowych ciał obcych, co zapobiega kosztownym uszkodzeniom i zwiększa niezawodność.

 

Filmy  fendt

Maszyny używaneGALERIA PRODUKTU


Fendt Katana


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna